W Mysłowicach, z inicjatywy WUG, odbyło się spotkanie z kierownikami działów energomechanicznych zakładów górniczych. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu seminariów pt. „Bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń i instalacji elektroenergetycznej” – poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.
Celem spotkania było m.in. przedstawienie bieżących problemów związanych z eksploatacją oraz organizacją pracy przy urządzeniach i instalacjach elektroenergetycznych, także w kontekście bezpieczeństwa pracy w górnictwie. Omówiono ponadto wymagania dyrektywy 2006/42/WE oraz dyrektywy 2014/34/UE dla urządzeń nieelektrycznych przeznaczonych do użytku w atmosferze potencjalnie wybuchowej.
Organizatorami spotkania były Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz spółka Synercom Usługi Wspólne.
WUG jest centralnym urzędem administracji rządowej, nadzorowanym przez ministra przemysłu. Urzędem kieruje prezes, którego powołuje i odwołuje premier. Głównym zadaniem Wyższego Urzędu Górniczego oraz podległych mu okręgowych urzędów górniczych jest nadzór i kontrola zakładów górniczych w Polsce w celu ochrony życia i zdrowia górników, ochrony środowiska na terenach eksploatacji górniczej, a także rekultywacji gruntów pogórniczych. WUG w Katowicach ustanowiony został rozporządzeniem Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z 24 czerwca 1922 r. Ten dzień uznaje się za powstanie współczesnego polskiego nadzoru górniczego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Więcej cieci niemiłych pan w biurach obsługi klienta i naburmuszonych wagowych płacowych i słońcu wszechwładny u operatorów ładowarek ł 35 a na koniec kolediostwa w przetargach na transport przeworzenia materiału z kopalni na kopalnie
Powiedziec wam cos przykrego? Nie znam żadnego mądrego kierownika, nadsztygara z śląskich kopalń. Na Bogdance żaden z was się nie sprawdził, darcie mordy to nie rozwiązanie