KGHM przeprowadza emisję obligacji o łącznej wartości 1 mld zł. Emisja pakietu obligacji zwykłych na okaziciela z oprocentowaniem WIBOR 6M+Marża w wysokości 125 p.b. p.a i terminem wykupu 26 czerwca 2031 roku nastąpi 26 czerwca tego roku. Najpóźniej do 31 sierpnia 2024 roku obligacje zostaną zarejestrowane w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. i zostaną wprowadzone do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst - poinformował KGHM w komunikacie.
– Duże zainteresowanie i korzystna wycena obligacji KGHM pozwoliła na uzyskanie satysfakcjonującej marży na poziomie 125 bps. Takiej wielkości wolumen, który przekracza nasze wstępne oczekiwania, jest dla nas kolejnym elementem budującym optymalną strukturę finansowania biorąc pod uwagę tenor, rodzaj instrumentu. Uzyskana marża przy 7-letnim tenorze oraz korzystnych parametrach pozwoliła na uzyskanie najlepszych parametrów przez polską spółkę po okresie pandemii i rozpoczęciu wojny w Ukrainie. Jest to niewątpliwie mocny sygnał dla całego rynku. Świadczący nie tylko o bardzo dobrej kondycji samej spółki, ale również o kondycji całego lokalnego rynku dłużnego. KGHM jest w trakcie rewizji strategii. Analizujemy potrzeby kapitałowe i budujemy stabilną, długoterminową strukturę finansowania o atrakcyjnym koszcie. Refinansowanie zapadających obligacji jest zgodne ze strategią dywersyfikacji także zewnętrznych źródeł finansowania, w tym portfela instrumentów dłużnych oraz opierania struktury finansowania na instrumentach długoterminowych - powiedział Piotr Krzyżewski, wiceprezes zarządu ds. finansowych KGHM.
- Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. dziękuje bankom Agentom: PeKaO S.A., PKO BP S.A. oraz Santander Bank Polska S.A. za sprawnie przeprowadzoną transakcję oraz wszystkim obligatariuszom za objęcie instrumentów w nowej serii – powiedział Piotr Krzyżewski.
KGHM to jeden z największych światowych producentów miedzi oraz srebra. W Polsce do koncernu należą m.in. trzy kopalnie (ZG Rudna, ZG Lubin i ZG Polkowice-Sieroszowice) oraz trzy huty miedzi (Głogów, Legnica, Cedynia).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.