Expom SA, firma z branży metalowej z siedzibą w Kurzętniku w województwie warmińsko-mazurskim, kończy realizację pierwszego kontraktu związanego z produkcją żurawi obrotowych dla morskiej farmy wiatrowej. Podpisała także umowę z norweską firmą Noreq na dostawę kilkudziesięciu kompletnych żurawi okrętowych o wartości 2,5 mln euro - poinformowała nettg.pl Kamila Górecka-Kirwiel z zespołu prasowego spółki.
Expom SA zamknęła pierwszy kwartał sprzedażą eksportową na poziomie 1,1 mln euro. Firma podpisała korzystny kontrakt dotyczący dostawy kilkudziesięciu żurawi okrętowych o konstrukcji kompaktowej - najnowocześniejszej tego typu konstrukcji na świecie - dla norweskiej firmy Noreq. Wartość tego kontraktu wynosi 2,5 mln euro. Spółka kończy realizację swojego pierwszego zamówienia związanego z produkcją żurawi obrotowych na morską farmę wiatrową.
- Jest to dla nas bardzo ważny kontrakt, ponieważ wpisuje się w naszą strategię, która zakłada rozwój w kierunku branż perspektywicznych, a taką niewątpliwie jest branża energetyki odnawialnej, w tym przypadku energii wiatrowej. Kolejne tego typu umowy są w trakcie negocjacji - komentuje Jacek Banach, prezes zarządu Expom SA.
Spółka planuje rozpoczęcie produkcji małych elektrowni wiatrowych. Jej zarząd dostrzega też przyszłość w dziedzinie niekonwencjonalnych źródeł gazu, w tym łupkowego. Dlatego też firma zamierza rozpocząć produkcję stalowych konstrukcji, narzędzi i sprzętu do poszukiwania i wydobycia tego typu gazu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Kudos! What a neat way of tihnikng about it.