Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź zdecyduje we wtorek, 13 lutego, o zmianach w składzie rady nadzorczej miedziowej spółki. Według statut KGHM rada nadzorcza tej spółki składa się z 7 do 10 członków; dziś w tym gremium zasiada 10 osób. Jedną z prerogatyw RN jest powoływanie zarządu spółki.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź SA odbędzie się 13 lutego w siedzibie spółki w Lubinie (Dolnośląskie).
W programie NWZ główne punkty dotyczą podjęcia uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej. Obecnie RN spółki liczy dziesięciu członków; ich kadencja trwa trzy lata. W RN zasiadają: Agnieszka Winnik-Kalemba (przewodnicząca), Katarzyna Krupa (wiceprzewodnicząca), Wojciech Zarzycki (sekretarz), Józef Czyczerski, Przemysław Darowski, Andrzej Kisielewicz, Bogusław Szarek, Marek Wojtków, Radosław Zimroz, Piotr Ziubroniewicz.
Jedną z prerogatyw RN jest powoływanie zarządu spółki. Prezesem KGHM do początku listopada 2022 r. jest Tomasz Zdzikot. Zarząd miedziowej spółki liczy cztery osoby. Oprócz Zdzikota to: wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych Mirosław Kidoń, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Marek Pietrzak oraz wiceprezes zarządu ds. finansowych Mateusz Wodejko.
Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź jest producentem miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Spółka prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą oraz hutniczą. Firma posiada aktywa na trzech kontynentach. Skupia się na wydobyciu rud, produkcji miedzi i innych metali nieżelaznych. Skarb Państwa ma 31,79 proc. akcji firmy.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.