W dniach 11-13 października 2023 r. w Bielsku-Białej odbędzie się 17. konferencja z cyklu Dni Miernictwa Górniczego i Ochrony Terenów Górniczych.
Jest ona adresowana do wszystkich osób zainteresowanych miernictwem górniczym i ochroną terenów górniczych, głównie do osób zajmujących się zawodowo tą problematyką w jednostkach naukowych, urzędach i zakładach górniczych, organach administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz w biurach projektów i w firmach prowadzących działalność gospodarczą na terenach górniczych. Zachęcamy do udziału przedstawicieli firm, które wykonują prace z zakresu miernictwa górniczego oraz prowadzą obserwacje wpływów eksploatacji górniczej na górotwór, powierzchnię i różnego rodzaju obiekty.
Organizatorem konferencji jest GIG, a współorganizatorami: Komisja Ochrony Terenów Górniczych Polskiej Akademii Nauk Oddział w Katowicach oraz Polski Komitet International Society for Mine Surveying.
Patronat nad konferencją objęli prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr inż. Adam Mirek, wiceprezes Oddziału PAN w Katowicach prof. dr hab. inż. Józef Dubiński, członek rzeczywisty PAN, dziekan Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, przewodniczący Polskiego Komitetu International Society for Mine Surveying prof. dr hab. inż. Ryszard Hejmanowski.
Celem konferencji jest prezentacja i omówienie nowych osiągnięć z zakresu miernictwa górniczego i ochrony terenów górniczych, wynikających zarówno z działalności naukowej, jak i z praktyki. W programie konferencji zaplanowano osiem sesji, do których można zgłaszać referaty: aspekty prawne, społeczne i ekonomiczne ochrony terenów górniczych, nowoczesne technologie w miernictwie górniczym, monitoring wpływów eksploatacji górniczej na górotwór, powierzchnię i obiekty, prognozowanie deformacji powierzchni i ich skutków, odporność obiektów budowlanych na deformacje i wstrząsy górnicze, profilaktyka i naprawa szkód w obiektach budowlanych, tereny pogórnicze – zagrożenia i zagospodarowanie. Odbędzie się również specjalna sesja poświęcona profesorowi Andrzejowi Kowalskiemu.
Referat należy przygotować według wytycznych dostępnych na stronie internetowej www.dmg.gig.eu i przesłać na adres e-mail dmg@gig.eu do 29.05.2023 r. Pozytywnie zrecenzowane referaty zostaną opublikowane w punktowanej monografii naukowej pod redakcją prof. Andrzeja Kowalskiego.
Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia: na stronie internetowej konferencji www.dmg.gig.eu
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.