W środę, 1 marca, doszło do zmian w radzie nadzorczej Lubelskiego Węgla Bogdanka, o czym spółka poinformowała w raporcie bieżącym. Ze składu odwołano Zbigniewa Raka, a następnie powołano do rady Dariusza Piechotę.
Obecnie w skład rady nadzorczej LWB wchodzi dziewięć osób. Szefuje jej Anna Chudek, a wiceprzewodniczącym jest Marcin Jakubaszek. Skład rady uzupełniają: Szymon Jankowski, Dariusz Batyra, Krzysztof Gigol, Bożena Knipfelberg, Bartosz Piechota, Bartosz Rożnawski oraz Grzegorz Wróbel.
Bartosz Piechota ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Cardiff University Law School. Bartosz Piechota jest absolwentem IESE Business School Barcelona (Advanced Management Program). Od sierpnia 2019 r. jest wiceprezesem Polskiej Grupy Lotniczej. Posiada tytuł zawodowy adwokata i jest wpisany na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 2010 r. był wspólnikiem i założycielem kancelarii prawnej, specjalizującej się w rozwiązywaniu sporów gospodarczych i restrukturyzacji. Wcześniej pracował w największych krajowych i międzynarodowych kancelariach prawnych. Indywidualnie rekomendowany przez krajowe i zagraniczne rankingi (m.in. Legal500) jako specjalista w tym obszarze.
Był członkiem i oficerem International Bar Association. Od lipca 2018 r. do czerwca 2022 r. był członkiem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź SA. W latach 2016-2019 był członkiem rady nadzorczej PLL LOT SA, a w okresie od października 2018 r. do lipca 2019 r. pełnił, w ramach delegacji, funkcję członka zarządu PLL LOT SA.
LWB prowadzi przede wszystkim działalność górniczą w zakresie wydobywania, wzbogacania i sprzedaży węgla kamiennego. Spółka dostarcza surowiec głównie do odbiorców przemysłowych. Realizacja dostaw oparta jest na umowach wieloletnich, a kierunek zbytu to energetyka zawodowa i przemysłowa.
Od czerwca 2009 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od października 2015 r. Bogdanka wchodzi w skład Grupy Enea. Przypomnijmy, że 18 czerwca Enea podpisała ze Skarbem Państwa list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia przez państwo 21 962 189 akcji w spółce Lubelski Węgiel Bogdanka, stanowiących 64,57 proc. akcji w kapitale zakładowym. List obowiązuje do 31 grudnia 2023 r.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.