Z inicjatywy zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń w czwartek (19 stycznia) w Urzędzie Miasta w Trzebini odbyło się inauguracyjne posiedzenie stałego zespołu ds. zagrożeń związanych z powstawaniem deformacji nieciągłych na terenach płytkiej eksploatacji górniczej. Zespół został powołany zarządzeniem prezesa zarządu SRK - poinfmormowali przedstawiciele Spółki Restrukturyzacji Kopalń.
Jak wskazali przedstawiciele SRK, w obradach oprócz przedstawicieli spółki uczestniczyło grono naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Śląskiej oraz Głównego Instytutu Górnictwa, a także burmistrz Trzebini oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Kozik.
Tematem spotkania była aktualna sytuacja i działania podjęte w związku z powstawaniem zapadlisk na terenach płytkiej eksploatacji po byłej KWK Siersza. W toku dyskusji zdecydowano m.in. o wytypowaniu kilkunastu posesji, wokół których zostaną podjęte prace wzmacniające grunt. Członkowie zespołu ustalili zgodnie, że ustabilizowanie poziomu lustra wody w górotworze zminimalizuje zagrożenie związane z powstawaniem deformacji nieciągłych.
Informacje na temat czynności związanych z uzdatnianiem terenu, prowadzonych przez SRK w rejonie Osiedla Gaj oraz ul. Górniczej, przekazał wiceprezes Zarządu ds. Likwidacji Kopalń Marek Pieszczek. Ponadto prof. dr hab. inż. Jan Macuda z AGH zreferował temat obecnej sytuacji, w oparciu o aktualnie posiadaną wiedzę oraz przedstawił propozycje działań.
Jednocześnie uzgodniono, że podobne spotkania będą odbywały się cyklicznie - średnio raz w tygodniu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Czyli raz w tygodniu kawa herbata ciastka obiad mydlenie oczu ludziom a gdzie są odpowiedzialni za likwidację w 2001 roku gdzie są profesorowie którzy za ciężkie pieniądze wydawali opinie dziś nic nie warte