W ub.r. Zakład Remontowo Produkcyjny Polskiej Grupy Górniczej dostarczył do kopalń tej spółki ponad tysiąc sztuk wyremontowanych sekcji obudów zmechanizowanych, z czego 164 stanowiły zupełnie nowe obudowy.
Wyprodukowano ponadto 12 tys. urządzeń hydrauliki siłowej i 35 tys. elementów do kolejek podwieszanych. W br. plan zakłada wyremontowanie 1274 sztuk obudów, zwiększenie produkcji podzespołów hydrauliki siłowej o jedną trzecią, a także wykonanie 47 tys. elementów tras kolejek podwieszonych.
Zakład Remontowo-Produkcyjny jest jednostką wyspecjalizowaną w kierunku produkcji, remontów i modernizacji maszyn i urządzeń górniczych. Ponad 80 proc. świadczonych na potrzeby kopalń usług związanych jest z remontami i modernizacjami obudów zmechanizowanych. Pozostały zakres działalności to remonty i produkcja hydrauliki siłowej, hydrauliki sterowniczej, produkcja elementów tras kolejek podwieszonych, produkcja i remonty tras przenośników zgrzebłowych.
Usługi remontowo-modernizacyjno- produkcyjne realizowane są w trzech wydziałach produkcyjnych. Łącznie jest to 8 hal z zapleczem inżynieryjno-technicznym o powierzchni 2,15 ha, zlokalizowanych w Woli, Bieruniu oraz Lędzinach.
Mało kto wie, że Zakład Remontowo-Produkcyjny Polskiej Grupy Górniczej to obecnie jeden z największych Zakładów Spawalniczych w Polsce. Jego infrastruktura przygotowana jest do realizacji dużych zleceń, przede wszystkim tych związanych z remontami, modernizacjami i produkcją maszyn z sektora przemysłu ciężkiego. Zakład wyposażony jest w kilkanaście suwnic wielkogabarytowych, na halach zakładu zorganizowano kilkadziesiąt stanowisk spawalniczych obejmujących zarówno stanowiska do spawania konwencjonalnego jak i stanowiska wypalarek numerycznych, roboty spawalnicze, specjalistyczne urządzenia do napawania chromo-niklem oraz zrobotyzowane stanowiska spawalnicze do produkcji elementów tras kolejek podwieszonych jak i elementów obudów zmechanizowanych. Oprócz infrastruktury ściśle związanej ze spawalnictwem zakład posiada szereg maszyn specjalistycznych począwszy od obrabiarek konwencjonalnych na obrabiarkach sterowanych numerycznie kończąc. Firma posiada też własną bazę transportową.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
No to niech zwiększa produkcję elementów do transportu kolejek podwieszonych bo na kopalni Bolesław śmiały brakuje