W rudzkiej Halembie postawili na komunikację wewnętrzną. W grudniu ub.r. ukazał się pierwszy numer „Halymbioka”, gazetki zakładowej, której zadaniem będzie integracja załogi kopalni.
– To ma być projekt żywy, rozwijający się i zmieniający na lepsze. Do tego potrzebne jest zaangażowanie całej załogi. Niedługo udostępnimy maila, na który będzie można przesyłać swoje uwagi, pomysły i spostrzeżenia, które pomogą uatrakcyjnić i ulepszyć kolejne wydania. Mamy nadzieję, że gazetka przyczyni się do większej integracji nas wszystkich i będzie jednym z elementów utożsamiania się z naszym ruchem Halemba – tak napisaliśmy do Czytelników na dobry początek. I w zasadzie w tym tekście kryje się cała kwintesencja naszych celów i oczekiwań związanych z „Halymbiokiem” – wyjaśnia Wiktor Sobota, nadsztygar w Dziale TPI, a jednocześnie redaktor odpowiedzialny nowego wydawnictwa, którego tworzeniem zajmuje się non profit po szychcie.
Integracja – ważna sprawa
Od dłuższego już czasu kierownictwo ruchu Halemba kopalni Ruda zastanawiało się nad sposobem zintegrowania załogi. Nie jest to problem nowy, ale okoliczności towarzyszące wydaniu pierwszego numeru gazetki są szczególne. Otóż duża część załogi to pracownicy bardzo młodzi, nie tylko mieszkańcy Rudy Śląskiej, a poza tym, począwszy od ubiegłego roku, przyjęto do pracy w ramach alokacji górników, którzy do tej pory zatrudnieni byli w ruchach Pokój i Bielszowice.
– Mało tego. Na dobrą sprawę ludzie pracują w różnych oddziałach, na różnych zmianach. Elektryk mija się w drodze do lub z pracy z maszynowcem i obaj są sobie zupełnie obcy, a przecież pracują w jednej kopalni. Dobrym rozwiązaniem byłoby poznać wszystkich ze wszystkimi, ale w górnictwie, ze względu na ogrom zatrudnionych, jest to zadanie nierealne. Stąd pomysł na gazetkę – dodaje Wiktor Sobota.
Jeszcze jesienią ub.r. odbyła się burza mózgów. Zastanawiano się nad kształtem i formą przekazu informacji. Dwuosobowy zespół redakcyjny, w skład którego wszedł nadsztygar Grzegorz Kokoszka (także Dział TPI), miał obawy, czy będzie na tyle materiałów, aby zapełnić całe cztery strony. Jednak po wydaniu pierwszego pilotażowego numeru wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Wybór padł na kwartalnik, relacje z ważnych wydarzeń oraz prezentacje konkretnych osób i oddziałów.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM.
Szczegóły: nettg.pl/premium
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.