Jarosław Twardokęs, dyrektor kopalni Knurów-Szczygłowice należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, został odznaczony „Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego” - poinformowały służby prasowe spółki. To szczególna forma podziękowania za pomoc i wsparcie, jakie zostały podjęte na rzecz szpitala w Knurowie podczas pandemii koronawirusa.
Sytuacja epidemiologiczna wywołana wirusem SARS-CoV-2 spowodowała, że wielu śląskim szpitalom, również temu w Knurowie, potrzebne było wsparcie dla personelu medycznego przy opiece nad pacjentami. Do pracy w tych placówkach skierowano ratowników górniczych oraz sanitariuszy.
- Pomagali wszędzie tam, gdzie nasz personel nie dawał sobie rady. Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Fundacji JSW i oraz osobistemu zaangażowaniu dyrektora Twardokęsa nasz szpital otrzymał niezbędne w pandemii dotacje pieniężne i wsparcie w postaci sprzętu m.in. respiratorów – podkreślił prezes zarządu szpitala w Knurowie dr n. med. Michał Ekkert.
- Cieszymy się, że mając tak dużego partnera, jak Jastrzębska Spółka Węglowa zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc - dodał prezes.
Uroczystość odbyła się w Szpitalu w Knurowie. W imieniu kapituły odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" wręczył dyrektorowi Twardokęsowi Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski.
- Dziękuję za to wyróżnienie. Pragnę jednak podkreślić, że jest to uhonorowanie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wszystkich dyrektorów kopalń, a przede wszystkim naszych pracowników, ratowników górniczych i sanitariuszy, którzy pracowali w wielu szpitalach. Wielkim wsparciem byli również pracownicy administracji, którzy pomagali w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych w całym regionie. To jest medal dla tych ludzi i im powinniśmy dziękować. Pamiętajmy, że to oni w tym czasie pracowali na pierwszej linii frontu – powiedział dyrektor Jarosław Twardokęs.
Warto przypomnieć, że ratownicy górniczy i sanitariusze z kopalń JSW przez ponad pół roku pracowali przy pacjentach ciężko chorych na Covid-19. Łącznie do pracy w szpitalach oddelegowanych było 325 osób. Byli wsparciem w codziennym funkcjonowaniu szpitali nie tylko w Knurowie, ale też w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu i Katowicach.
- W codziennej działalności biznesowej JSW ważne jest zaangażowanie i wsparcie tych społeczności, gdzie prowadzimy wydobycie. I takim miejscem jest też Knurów. Jako zarząd JSW ze zrozumieniem podchodzimy do potrzeb szpitali działających w naszym regionie i podejmujemy decyzje o przyznawaniu środków finansowych – powiedział wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Ciekawe czy zostanie wyrzucony z stanowiska twardykęs do domu i koniec.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Powinien za mobbing wylecieć z hukiem. Karierowicz....