Grupa Azoty od 1 października znacząco zwiększy dostawy ciepła w wodzie grzewczej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie. Odbiór ciepła zwiększy się do 30 MW.
Jak podała spółka w czwartkowym komunikacie, obydwa podmioty podpisały umowę w tej sprawie. Według sygnatariuszy, porozumienie pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w zakresie dostaw ciepła dla mieszkańców Tarnowa.
W celu zapewnienia stabilności realizowanych dostaw, Grupa Azoty wykonała już szereg działań inwestycyjnych, związanych głównie z przebudową sieci przesyłowych ciepła. W najbliższym czasie wykonane zostaną kolejne inwestycje przez Grupę Azoty i MPEC, umożliwiające realizację umowy - wskazano.
Prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc, cytowany w komunikacie zaznaczył, że podpisana umowa potwierdza, że spółka jest wiarygodnym partnerem biznesowym, gwarantującym ciągłość i odpowiednią jakość w zakresie dostaw ciepła.
- Co ważne, nasze porozumienie wpisuje się również w założenia Europejskiego Zielonego Ładu, ponieważ część energii będzie pochodzić z tzw. ciepła odpadowego wytwarzanego w procesach przemysłowych - wskazał.
Cena sprzedaży ciepła będzie zatwierdzana przez niezależną instytucję, jaką jest Urząd Regulacji Energetyki, co dla odbiorcy ciepła będzie gwarancją nieprzekraczania uzasadnionego poziomu kosztów wytwarzania i przesyłu.
W ocenie wiceprezesa MPEC Tarnów Tadeusza Sieńczaka, współpraca z Grupą Azoty otwiera kolejny etap działań podejmowanych przez to przedsiębiorstwo, których celem jest osiągnięcie parametrów efektywnego systemu ciepłowniczego w mieście, ochrona środowiska i ograniczenie globalnego ocieplenia.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.