W ciągu ostatnich miesięcy branża fitness przeszła bardzo wyboistą drogę. Różnego typu ograniczenia znacząco uszczupliły możliwość jej funkcjonowania i rozwoju. Z drugiej jednak strony – nieustannie zwiększa się oferta dostępnych programów ćwiczeń fizycznych, wśród których pojawiają się wyjątkowe perełki. Do takich należy trening EMS, polegający na wykorzystaniu elektrostymulacji w pracy nad tkanką mięśniową.
Jeśli zastanawiasz się nad otwarciem własnej siłowni, która oferowałaby treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji – możemy od razu stwierdzić, że jest to dobry wybór.
Franczyza klubu fitness – jak się za to zabrać?
Otwieranie siłowni i klubów fitness to dobry pomysł. Jak by nie patrzeć, ilość klubów oferujących treningi fizyczne znacząco zmalała w ostatnim czasie. Zarazem, na skutek długotrwałego siedzenia w domu, wiele osób nabrało „ciałka”, którego pragnie się teraz pozbyć. Wniosek nasuwa się sam – nadchodzące miesiące to dobry moment, by pomyśleć nad otwarciem własnego klubu fitness.
Jak się za to zabrać? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z franczyzy marek uznanych na naszym krajowym rynku. Jest to rozwiązanie wybierane przez wielu przedsiębiorców – także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją aktywność i pragną rozkręcić swój pierwszy biznes.
Wybór rozwiązania franczyzowego jest o tyle korzystny, że franczyzodawca jest gotowy pomóc nam w niemal każdym aspekcie dotyczącym otwierania i prowadzenia biznesu. Brak jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu klubu fitness nie jest więc żadną poważną przeszkodą.
Pierwsze opłaty, które będą na nas czekać, to przede wszystkim: opłata franczyzowa, wynajem lokalu, zakup wyposażenia, aranżacja i wykończenie wnętrza. Koszty te mogą być różne, w zależności od wielu czynników – także od regionu, w którym pragniemy otworzyć siłownię lub klub fitness.
Ponadto franczyzobiorca będzie musiał liczyć się z regularnymi kosztami związanymi z prowadzeniem biznesu. Do nich dochodzi także opłata licencyjna i/lub marketingowa, która naliczana jest od wysokości obrotu. Najczęściej jest to odgórnie ustalony procent, który będziemy musieli odprowadzić na konto franczyzodawcy.
Franczyza EMS – czy warto?
Kluby fitness i siłownie oferujące EMS trening powstają w różnych miejscach Polski. Przede wszystkim – w dużych ośrodkach miejskich, co zresztą nie powinno dziwić. To właśnie w nich zajęcia fizyczne cieszą się największą popularnością.
Sieci franczyzowe oferujące trening EMS dopiero zaczynają raczkować. Wiele osób nie do końca wie, czym jest trening EMS, ani tym bardziej komu jest on dedykowany. Jak wskazują specjaliści, w ciągu następnych 2-3 lat trening EMS stanie się jedną z najchętniej wybieranych form treningu w naszym kraju. Jest to więc dobry moment, by uruchomić klub EMS również w twoim mieście.
Studio do treningu EMS nieco różni się od typowej siłowni. Nie wymaga dużej przestrzeni ani zastosowania konwencjonalnych urządzeń czy ciężarów. Zamiast tego konieczne jest dysponowanie aparaturą do przeprowadzenia treningu oraz wykwalifikowaną kadrą. W zasadzie – wystarczy jedna osoba na stanowisku trenera, która będzie posiadała uprawnienia do prowadzenia treningu EMS.
Ponadto sam czas trwania treningu jest o wiele krótszy – często wynosi zaledwie 20-40 minut. Dzięki temu koszty użytkowania lokalu są mniejsze niż w przypadku konwencjonalnych siłowni.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.