Tereny byłych walcowni w Siemianowicach Śląskich, gdzie ma powstać Śląskie Centrum Biznesu i Technologii, zostały wpisane do obszaru objętego Lokalnym Programem Rewitalizacji - poinformował siemianowicki Urząd Miasta. Decyzja samorządu ma pomóc w staraniach o środki z programów rewitalizacyjnych.
Projekt stworzenia na poprzemysłowym terenie centrum biznesowego realizują wspólnie siemianowicki samorząd, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) oraz Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS). Należy do niego duża część aktywów budowanej od końca lat 70. ub. wieku i nigdy ostatecznie nie uruchomionej siemianowickiej Walcowni Rur Jedność (WRJ) oraz likwidowanej Walcowni Rur Silesia (WRS) w tym mieście.
Projekt przewiduje, że w halach powstaną pomieszczenia typu Small Business Unit oraz przestrzeń dla firm z sektora dystrybucji, produkcji i e-commerce. Teren i nieruchomości objęte przedsięwzięciem to ponad 66 tys. m kw. zadaszonej powierzchni użytkowej hal oraz blisko 22 hha terenów w Siemianowicach Śląskich. Nieruchomości na tym terenie będą włączone do oferty inwestycyjnej KSSE.
Jak poinformował w czwartek Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich, w kwietniu br. TF Silesia - dotychczasowy główny wierzyciel majątku po likwidowanych WRJ i WRS - z powodzeniem wzięło udział w licytacji komorniczej, co otwiera drogę do formalnego przejęcia poprzemysłowego terenu.
- Nowy właściciel przejmie, po zatwierdzeniu przez sąd, blisko 21,5 ha terenów oraz ponad 66 tys. m kw. powierzchni hal (...). Obecnie wynik licytacji czeka na formalne uprawomocnienie, co nie zmienia faktu, że przedstawiciele zarządu nowego właściciela pracują już nad projektem rewitalizacji całego kompleksu przemysłowego i utworzeniem na tym terenie Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii - poinformował rzecznik Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich Piotr Kochanek.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.