Agencja Rynku Energii ma nową strategię na lata 2021-2023. Zakłada ona m.in. pozycjonowanie Agencji jako think-thanku sektora energetycznego w Polsce, stworzenie nowej wersji portalu informacyjnego Cire.pl oraz poszerzenie zakresu usług doradczych, dostosowanych do obecnych potrzeb klientów wynikających ze zmieniającego się rynku energetycznego.
Strategia na lata 2021-2023 została zorientowana na długoterminowy, stabilny i zrównoważony rozwój zapewniający wzrost wartości spółki.
- W naszym trzyletnim planie strategicznymi na nowo definiujemy misję Agencji Rynku Energii. Naszym kluczowym celem jest aktywne uczestnictwo w rozwoju sektora energetycznego w Polsce poprzez dostarczanie niezbędnych informacji i wiedzy eksperckiej. Będziemy wchodzili w rolę branżowego think-thanku, czyli profesjonalnego ośrodka analitycznego, prowadzącego badania, przygotowującego ekspertyzy, dystrybuującego informacje poprzez portal informacyjny, organizującego także debaty, konferencje i seminaria - podkreśla Artur Olszewski, prezes zarządu ARE SA.
- Chcemy aktywnie uczestniczyć w debacie publicznej dotyczącej transformacji sektora energetycznego w Polsce, tak aby była ona nastawiona na dostarczanie klientowi końcowemu szerokiej wiedzy o zmieniającej się branży oraz aktualnych trendach. Przed nami przecież wielkie zmiany dotyczące m.in. wzrostu udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym, rozwoju elektromobilności czy też magazynowania energii, jak również wzrostu znaczenia prosumenta - dodaje Andrzej Bondyra, wiceprezes zarządu ARE SA.
ARE SA została powołana 24 lutego 1997 r. dla prowadzenia badań statystycznych i analiz systemowych w tym symulacji ekonomicznych w dziedzinie gospodarki energetycznej. W 2002 r. ARE SA nabyła prawa do portalu informującego o bieżących wydarzeniach dotyczących między innymi elektroenergetyki, gazownictwa, ciepłownictwa i górnictwa.
- Intensywny rozwój branży będzie pogłębiał w społeczeństwie deficyty informacyjne. Naszą rolą jest nie tylko informowanie, ale również edukacja, doradztwo, dostarczanie opinii publicznej analiz i statystyk. Energetyka będzie w najbliższych latach bardzo często obecna w debacie publicznej i skupi uwagę wielu grup społecznych - zaznaczają przedstawiciele zarządu ARE SA.
ARE SA. współpracuje między innymi z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Głównym Urzędem Statystycznym oraz przedsiębiorstwami z sektora energetyki. Jednym z wyzwań najbliższych lat będzie także rozwój banku danych gospodarki paliwowo-energetycznej na potrzeby statystyki publicznej oraz dostarczanie informacji w tym zakresie organom rządowym, przedsiębiorstwom energetycznym, jak również nowej grupie odbiorców, tj. prosumentom.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.