Jak już informowaliśmy, w czwartek, 5 listopada rada nadzorcza spółki ZE PAK (Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin) powołała na stanowisko prezesa Piotra Woźnego.
Przypomnijmy, że pod koniec maja br. Woźny zrezygnował z kierowania Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a wkrótce potem został szefem rady nadzorczej ZE PAK. Z tego stanowiska zrezygnował w środę.
Wcześniej Piotr Woźny był m.in. wiceministrem w Ministerstwie Cyfryzacji, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a w 2018 r. został wiceprezesem NFOŚiGW.
Z Wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył też dwie aplikacje: sędziowską oraz radcowską i pracował jako radca prawny. Od grudnia 2000 r. do lipca 2001 był wiceministrem łączności w rządzie Jerzego Buzka. Wrócił do praktyki prawniczej, zajmując się rynkiem telekomunikacyjnym, zabiegał m.in. o jego demonopolizację.
Od końca 2015 r. do kwietnia 2017 r. jako wiceminister cyfryzacji odpowiadał za dofinansowanie budowy sieci szerokopasmowych w Polsce. Po odejściu z resortu cyfryzacji został doradcą ówczesnego ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego do spraw programu "Czyste Powietrze".
17 stycznia 2018 r. objął funkcję wiceministra przedsiębiorczości i technologii, odwołany 12 marca został ponownie doradcą Mateusza Morawieckiego ds. programu "Czyste Powietrze" oraz doradcą minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz. Z funkcji zrezygnował po wyborze na stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Piotr Woźny wielokrotnie publicznie podkreślał, że Polska ma duży problem z jakością powietrza. Angażował się w prace zmierzające do wyeliminowania z rynku tzw. kopciuchów oraz obniżenia progów alertów smogowych.
Będąc pełnomocnikiem rządu ds. programu „Czyste Powietrze” twierdził, że Polska całkowicie upora się ze smogiem w 2028 r. Informował też, że wspiera młodzież protestującą przeciwko zmianom klimatu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.