Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że w związku z tym, że wśród uczestników ubiegłotygodniowego spotkania zespołu ds. górnictwa była osoba zakażona COVID-19, przebywał w domowej izolacji oraz poddał się testowi na koronawirusa, który dał negatywny wynik.
"Wśród uczestników ostatniego spotkania zespołu ds. górnictwa znalazła się osoba zakażona COVID-19. Zachowując się odpowiedzialnie i zgodnie z prawem przebywałem w domowej izolacji. Poddałem się już testowi, który dał negatywny wynik. Czuje się dobrze i tego też życzę Państwu!" - napisał na Twitterze Sasin.
Zaplanowane na wtorek w Katowicach spotkanie zespołu ds. programu naprawczego dla górnictwa zostało odwołane. Według informacji związkowców, powodem zmiany terminu posiedzenia jest zakażenie koronawirusem jednej z osób, która brała udział w pracach zespołu tydzień temu.
- Z tego co wiemy, jedna z osób, uczestniczących w spotkaniu w zeszły wtorek w Warszawie, jest zakażona koronawirusem. W tej sytuacji decyzję o odwołaniu jutrzejszego posiedzenia zespołu trzeba przyjąć ze zrozumieniem - powiedział PAP szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Solidarności Jarosław Grzesik.
Wśród uczestników ostatniego spotkania zespołu ds. górnictwa znalazła się osoba zakażona COVID-19. Zachowując się odpowiedzialnie i zgodnie z prawem przebywałem w domowej izolacji. Poddałem się już testowi, których dał negatywny wynik. Czuje się dobrze i tego też życzę Państwu!
Ubiegłotygodniowe spotkanie zespołu, któremu przewodniczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odbyło się w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Uczestniczyli w nim - obok 12 związkowców - także m.in. minister klimatu Michał Kurtyka oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Byli też eksperci i szefowie dwóch spółek węglowych.
Wtorkowe spotkanie w Katowicach miało odbyć się w szerszym gronie - do udziału w nim, oprócz ministrów Kurtyki i Naimskiego, zaproszono także szefów wiodących firm energetycznych: Polskiej Grupy Energetycznej, Tauronu, Energi, Enei oraz Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz związkowców z sektora energetyki i węgla - nie tylko kamiennego, ale i brunatnego. Łącznie stronę społeczną miały reprezentować 22 osoby. Zaproszeni byli też - jak poprzednio - szefowie Polskiej Grupy Górniczej i spółki Tauron Wydobycie.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
O wynik negatywny,to tak samo jak ocena jego pracy ministerjalnej
PiS wcześniej PO wspiera wojnę i mordowanie ludzi na Donbasie przez Putina kupując węgiel z republik donieckiej i ługanskiej Czy Wołyń i Katyń znowu Ukraińcy powtórzą za to ???
Można!Masz jakieś masówki?Wszystko już ustawione to na grzyby i milcz!
Można kontynuować spotkania przez video konferencje i nie ma problemu?