Prawie 60 tys. młodych drzew posadzono na zlecenie KGHM Polska Miedź - poinformowały w piątek, 26 czerwca, służby prasowe spółki. Dęby, sosny i brzozy zazielenią teren wokół trzech miejscowości w Zagłębiu Miedziowym.
Blisko 9 ha gruntów wokół Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most zostało zalesionych w ramach kompensacji za tereny zielone zajęte przez budowaną Kwaterę Południową.
- Działamy odpowiedzialnie. Dla dobra mieszkańców regionu: naszych pracowników, sąsiadów, partnerów biznesowych, KGHM musi się rozwijać i inwestować. Budowa Kwatery Południowej jest niezbędna dla dalszego funkcjonowania firmy. Robimy to z poszanowaniem natury, pamiętając m.in. o zalesianiu, bo to także inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Drzewa, które teraz posadziliśmy, zostaną tu na pokolenia - tłumaczy prezes KGHM Marcin Chludziński.
Projekt zalesiania terenów porolnych należących do Skarbu Państwa prowadziło na zlecenie KGHM Nadleśnictwo Lubin. Objęto nimi okolice miejscowości Rudna, Stara Rudna i Pieszkowice. Do 2022 r. KGHM planuje kolejne nasadzenia na terenie Nadleśnictwa Lubin na powierzchni blisko 100 hektarów.
Nasadzenia wokół zbiornika Żelazny Most, to nie jedyne działania spółki na rzecz środowiska. Zalesienia objęły także Nadleśnictwa Wołów, Chocianów i Przemków. KGHM bierze także udział m.in. w projekcie tzw. „Leśnych Gospodarstw Węglowych”, opracowanym i prowadzonym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, którego ideą jest przebudowa lasów i wprowadzanie nowych zalesień, celem ograniczenie obecności dwutlenku węgla w atmosferze, poprzez zwiększenia pochłaniania CO2 przez kompleksy leśne.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.