Do 19 czerwca przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów na stanowiska prezesa i trzech wiceprezesów spółki Tauron Polska Energia. Postępowanie kwalifikacyjne, mające wyłonić zarząd spółki nowej kadencji, ogłosiła w środę rada nadzorcza Tauronu.
Konkurs wyłoni prezesa spółki oraz wiceprezesów: ds. finansów, ds. operacyjnych oraz ds. zarządzania majątkiem.
- Spośród kandydatów spełniających wymogi określone w ogłoszeniu, zostaną wyłonieni kandydaci, którzy w ocenie Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia najlepiej spełniają wymagania do wykonywania funkcji na poszczególnych stanowiskach w zarządzie spółki. Osoby te zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne - podano w ogłoszeniu, zamieszczonym w środę na stronie internetowej spółki.
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się do 23 czerwca br. w zamiejscowym biurze spółki w Warszawie lub w innym wskazanym miejscu.
Obecnie zarząd Tauronu pracuje w trzyosobowym składzie. Oprócz prezesa Filipa Grzegorczyka, zarządzającego spółką od listopada 2016 r., zarząd tworzą: odpowiedzialny za finanse Marek Wadowski oraz wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda.
W kończącej się kadencji zarządu Tauron ogłosił nową strategię, opartą na koncepcji tzw. zielonego zwrotu - zakłada ona zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym Grupy do blisko 30 proc. w r. 2025 i ponad 65 proc. w r. 2030. Planowane są m.in. inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie, farmy fotowoltaiczne oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych. Dziś moce wytwórcze Tauronu oparte są głównie o węgiel kamienny.
W ostatnich dniach do rady nadzorczej spółki Tauron Polska Energia powołana została Barbara Piontek - wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ekonomistka, profesor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Według doniesień prasowych, może ona być wśród kandydatów do nowego zarządu energetycznej spółki.
Tauron Polska Energia jest spółką dominującą w Grupie Tauron - jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem własnym w wysokości ponad 19 mld zł i zatrudniającym ponad 25 tys. pracowników.
Grupa dostarcza ponad 51 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,6 mln klientów końcowych - jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce, a także drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą w kraju oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Holding kontroluje ok. 29 proc. polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.