Złożono 834 166 wniosków o skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez Tarczę Antykryzysową - poinformowało w środę, 16 kwietnia, wieczorem Ministerstwo Rozwoju.
Resort podał, że najwięcej wniosków - 565 109 - dotyczyło zwolnienia ze składek do ZUS za miesiące: marzec - maj 2020 r.
W drugim rzędzie największą popularnością cieszyła się opcja skorzystania ze świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą: złożono 144 964 wniosków.
O pożyczkę przewidzianą w pakiecie tarczy antykryzysowej wedle MR stara się 72 458 mikroprzedsiębiorców.
W dalszym rzędzie złożono następującą ilość wniosków: 26 940 o odroczenie lub rozłożenie składek ZUS bez opłat, 13 953 dotyczących świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych, a także 10 742 podań w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego oraz obniżonego wymiaru czasu pracy.
Resort rozwoju na swojej stronie internetowej przytacza dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego, z których wynika, że ponad połowa (56 proc.) ankietowanych przedsiębiorstw planuje skorzystać z dofinansowania do utrzymania pracowników w zatrudnieniu, przewidzianego w tarczy antykryzysowej. Najbardziej zainteresowane tym rozwiązaniem są duże firmy (90 proc. wskazań), a także sektor handlowy, gdzie chętnych jest dwóch na trzech przedsiębiorców.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.