Obecnie nie ma możliwości, aby korzystać z oferty placówek kulturalnych czy muzeów. Na czas epidemii przygotowały one specjalną ofertę. Kopalnia soli Wieliczka oferuje na przykład wirtualne zwiedzanie za pośrednictwem portali społecznościowych i strony www.
Na witrynie internetowej kopalni utworzona została zakładka z propozycjami online. W ten sposób pozostając w domu można oglądnąć filmy i panoramiczne zdjęcia obiektu, wykorzystać materiały do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi, a nawet ciekawej interaktywnej lekcji online.
Treści zamieszczane są w mediach społecznościowych kopalni: na Facebooku, Instagramie i Youtubie, zebrane zostały również na stronie internetowej - podstrona „zwiedzaj z domu”.
W kanałach społecznościowych kopalni trwa emisja cyklu Tydzień z Kopalnią Soli Wieliczka. Każdego dnia tygodnia publikowane są inne materiały edukacyjne.
W ramach serii Edukacja i zabawa pojawiają się konspekty lekcji i pomysły na edukacyjne gry oraz zabawy związane tematycznie z kopalnią.
Wirtualne oprowadzanie po Trasie Turystycznej to z kolei seria filmików, w których jeden z przewodników oprowadza widzów po wybranych komorach trasy, co tydzień po innych bardziej i mniej znanych zakamarkach kopalni.
Mroki kopalni to nagrania pokazujące wędrówkę przez kopalnię jedynie w świetle lampy górniczej, albowiem w tej formie zwiedzanie zyskuje zupełnie inny charakter.
Kopalnia od kuchni to seria przepisów „ze szczyptą soli”, którymi dzielą się kucharze na co dzień pracujący w podziemnej restauracji, a Bajkowe opowieści to nagrania wielickich baśni i legend przygotowane z myślą o najmłodszych. Solne Królestwo.
Tajemnice Kopalni Soli Wieliczka prezentuje cykl odcinków filmu dokumentalnego zarówno o Trasie Turystycznej, jak i miejscach niedostępnych dla zwiedzających np. unikatowych w skali świata Grotach Kryształowych. W centrum historii przedstawia panoramy komór pozwalające oglądnąć wybrane wyrobiska z detalami, których można nie dostrzec podczas zwiedzania na miejscu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.