Jak poinformowali przedstawiciele Bytomia, w minionym roku w miasto sprzedało 8 terenów inwestycyjnych i 19 kamienic. To o ok. 40 proc. więcej niż w 2018 r.
Jak wyliczają urzędnicy, w minionym roku Bytom sprzedał tereny inwestycyjne m.in. przy skrzyżowaniu Al. Nowaka-Jeziorańskiego z ul. Węglową, a także przy Hakuby (teren Katowickiej Specjalnej strefy Ekonomicznej), a przedsiębiorcy, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się kupić działki w mieście reprezentują m.in. branżę spożywczą i oświetleniową.
"Dodajmy, że tereny, które znajdują się w ofercie inwestycyjnej Bytomia nadają się m.in. pod budowę hal usługowo-magazynowych (ul. Hakuby, ul.Elektrownia/Racjonalizatorów) i to nimi głównie zainteresowani są przedsiębiorcy. Z kolei tereny przy ul. Zabrzańskiej 112 (pola szombierskie) albo przy ul. Cegielnianej są dobrym miejscem dla budownictwa mieszkalniowego. Nowych nabywców (w całości albo w części udziałów) znalazły w ubiegłym roku również budynki, zwłaszcza w centrum miasta, m.in. przy ul.: Piłsudskiego, Witczaka, Smolenia, Rostka. Sprzedano też obiekty w dzielnicach: przy ul. Grota-Roweckiego, Witosa. Warto przypomnieć, że atutami Bytomia są przebiegające przez miasto drogi: autostrada A-1 (jej węzeł znajduje się przy ul. Strzelców Bytomskich), drogi krajowe nr: 11, 78, 79, 88 i 94 oraz obwodnica (Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego), która pozwala na skrócenie przejazdu przez miasto. Blisko Bytomia znajdują się też: autostrada A-4, Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ) oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, zapewniający stałe połączenia z najważniejszymi portami lotniczymi w Europie" - można przeczytać w komunikacie magistratu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.