Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjął dziś (2 czerwca) koncepcję zaprezentowaną przez dyrekcję kopalni „Krupiński”. Nowe plany zakładają, że udostępnienie i zagospodarowanie powiększonej na północ partii „Centralnej”, „E” i „Zgoń”. O decyzjach podjętych przez zarząd portal nettg.pl dowiedział się z komunikatu przekazanego przez jastrzębską spółkę.
Koncepcja przedstawiona przez kierownictwo zakładu obejmuje funkcjonowanie kopalni do roku 2030. By było to możliwe muszą zostać spełnione założenia takie jak : utrzymanie średniego wydobycia w latach 2011-2030 na poziomie 8500 t/d, uzyskanie pierwszego wydobycia w partii centralnej powiększonej na północ oraz z partii „Zgoń” w roku 2012 oraz uzyskanie pierwszego wydobycia z partii „E” w 2017 roku.
Projekt ma być okresowo analizowany pod kątem realizacji założonych parametrów i w razie potrzeby aktualizowany. Jest to związane z jego dużą wrażliwością na zmianę czynników techniczno-ekonomicznych.
Zarząd JSW ma świadomość, że projekt niesie ze sobą określone ryzyko pomimo tego jest jednak warty realizacji. Szefostwo spółki doceniło tym samym zaangażowanie całej załogi kopalni. Członkowie zarządu zaznaczają, że kopalnia „Krupiński”, która przez lata zmagała się z problemami, poprzez realizację przyjętej koncepcji ma szansę na wydłużenie żywotności zakładu do 2030 r. i prowadzenie eksploatacji w sposób efektywny ekonomicznie.
W najbliższym czasie „na tapecie” zarządu JSW pojawi się temat kopalni „Borynia” i jej funkcjonowania do roku 2042. Koncepcja jej funkcjonowania ma opierać się o zagospodarowanie złóż „Żory” i „Warszowice”
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
oby sie ten plan powiodl . W poludniowej czesci ROW zalega jeszcze duzo wegla 0- szkoda by bylo w tym momencie likwidaowac jastrzebskie kopalnie, skoro mozna udostepniac nowe zloza. Podziwiam ludzi z Krupinskiego, ktorzy od lat 90-tych maja po gorke a sama kopalnie juz chyba ze 3 razy zamierzano zlikwidowac
brawo dla zarządu, Krupinski ma najwyższą wydajność w spółce mimo cieżkich warunków górniczo-geologicznych. Perspektywa pracy do 2030 zmobilizuje nas napewno