Minął pierwszy cykl rekrutacji na studia I stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jak poinformowały portal netTG.pl służby prasowe uczelni, najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka, gdzie zarejestrowało się 1561 kandydatów. Uzyskała ona też najwyższy próg punktowy wynoszący 980 pkt.
Najbardziej obleganymi przez studentów kierunkami w I cyklu rekrutacyjnym były: Cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) - 12,1 podań/miejsce, Informatyka Stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) - 7,8 podań/miejsce
Inżynieria i Analiza Danych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska) - 7,3 podań/miejsce, Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Humanistyczny oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) - 6,6 podań/miejsce
oraz Teleinformatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) - 6,5 podań/miejsce.
Kierunki informatyczne miały także najwyższe progi punktowe. W czołówce uplasowały się: Informatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) - 980 pkt, Cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) - 972 pkt, Automatyka i Robotyka (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) - 960 pkt, Teleinformatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) – 952 pkt oraz Informatyka Stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) – 948 pkt.
AGH dla studentów I stopnia przygotowała w tym roku 7245 miejsc, z czego 6065 na studiach stacjonarnych i 1180 na studiach niestacjonarnych.
W tym roku kandydaci na studia w AGH mogą wybierać spośród 63 kierunków na 16 wydziałach. Oferta uczelni poszerzyła się o siedem nowości, m.in. Cyberbezpieczeństwo czy Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce. Obydwa kierunki okazały się hitem tegorocznej rekrutacji.
Rekrutacja na studia w AGH prowadzona jest w cyklach tygodniowych. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne potrwa do 11 września lub wyczerpania miejsc na danym kierunku. Zaletą rekrutacji cyklicznej jest fakt, iż kandydaci już w ciągu tygodnia będą wiedzieć czy zostali zakwalifikowani na zadeklarowane kierunki, a następnie będą mogli dokonać wpisu na wybrane studia. Kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków studiów z tego samego lub z różnych wydziałów.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.