Wiodącym tematem czwartkowego wydania Trybuny Górniczej jest inauguracja Akademii BHP Wydawnictwa Górniczego oraz odwołanie Daniela Ozona ze stanowiska prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej - "Bez Ozona, ale z protestem w tle".
Akademia BHP poświęcona jest tematyce stanu bezpieczeństwa w górnictwie, a towarzyszą jej wykłady ekspertów, wystawy sprzętu i technik BHP oraz pokazy technik ratowniczych. Akademia rozpoczęła się w środę, 12 czerwca, w Bystrej nieopodal Bielska-Białej. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Wyższy Urząd Górniczy i Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.
Opisujemy też, jak pięć służb ratowniczych trenowało w obiektach Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczwgo w Bytomiu, wymieniało się doświadczeniami, uczyło obsługi sprzętu i procedur - "Zadymienie i ukrop". Informujemy o tym, dlaczego za Olzą twierdzą, że nie można w sposób nieodpowiedzialny położyć kres górnictwu - "Czyste środowisko i węgiel". Przedstawiamy też opinie i wnioski sformułowane podczas Górniczego Forum Ekonomicznego w Krakowie - "Podatkami w węgiel" oraz "Jak sprawić, aby górnictwo się opłacało".
W artykule "Górnicy, którzy mieli uratować świat" przedstawiamy mało znaną historię o udziale przedstawiciel tej profesji w akcji ratunkowej po katastrofie w elektrownii w Czarnobylu.
Zachęcamy do lektury.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.