Rada nadzorcza Anwilu z Grupy Orlen powołała na nową kadencję zarząd włocławskiej spółki w dotychczasowym, pięcioosobowym składzie z prezesem Agnieszką Żyro, która zajmuje to stanowisko od marca 2018 r. - poinformował Anwil.
Pod koniec maja, w związku z upływającą kadencją zarządu Anwilu, rada nadzorcza tej spółki ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz członków zarządu ds. produkcji, sprzedaży, zakupów, inwestycji i rozwoju oraz administracyjnych - oferty można było składać do 29 maja.
Informując o zakończeniu postępowań kwalifikacyjnych, Anwil podał, że tamtejsza rada nadzorcza "powołała zarząd spółki w dotychczasowym pięcioosobowym składzie", w tym na prezesa Agnieszkę Żyro oraz na członków zarządu: ds. administracji - Jarosława Chmielewskiego, ds. sprzedaży - Adama Jarosza, ds. produkcji - Jacka Mendelewskiego oraz ds. zakupów, inwestycji i rozwoju - Piotra Stróżyka.
Według danych publikowanych przez Anwil, wchodzący w skład zarządu spółki nowej kadencji zasiadają w nim: prezes Agnieszka Żyro od 24 marca 2018 r., a członkowie zarządu - Jarosław Chmielewski od 9 kwietnia 2018 r., Adama Jarosz od 1 grudnia 2018 r., Jacek Mendelewski od 10 listopada 2018 r. i Piotr Stróżyk od 27 października 2018 r.
Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym koncern ma 100 proc. akcji. W ostatnim czasie spółka rozpoczęła budowę trzeciej linii produkcji nawozów. Inwestycja o wartości 1,3 mld zł ma zostać zakończona w 2022 r., co powiększy tam moce wytwórcze o ok. 50 proc.
Anwil podkreśla, iż znajduje się w czołówce europejskich producentów PCW i nawozów mineralnych, eksportując swoje produkty do niemal 40 państw na świecie.
Produkcję nawozów rozpoczęto tam w 1971 r. Spółka od lat 90. XX w. systematycznie modernizuje instalację saletry amonowej. Z kolei w 2000 r. uruchomiła instalację wytwarzania saletrzaku, sprzedawanego pod marką CANWIL, dzięki czemu moce wytwórcze spółki w obszarze nawozów wzrosły do średnio miliona ton rocznie. W styczniu 2018 r. Anwil informował, iż wyprodukował 30-milionową tonę nawozów azotowych. Spółka podkreślała wtedy, że było to możliwe m.in. dzięki zwiększeniu efektywności produkcyjnej.
Anwil jest także producentem suspensyjnego polichlorku winylu - jedynym w Polsce oraz ósmym w Europie. Polimer wytwarzany tam pod nazwą Polanvil wykorzystywany jest w produkcji profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych, izolacji, osłon przewodów i kabli elektrycznych, a także drobnego sprzętu medycznego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.