Trwa modernizacja zakładu przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Bolesław Śmiały. Objęła ona węzeł odwadniania produktów mułowych wraz z prasami komorowo-filtracyjnymi, minidyspozytornią oraz innymi urządzeniami służącymi podniesieniu jakości produkcji i poprawie bezpieczeństwa pracy załogi.
Skok technologiczny, który w ostatnich latach dokonał się na przeróbce, można dostrzec gołym okiem. Zabudowane prasy komorowe-filtracyjne są efektem polskiej myśli inżynierskiej w dziedzinie górnictwa. Cały cykl produkcyjny został w pełni zautomatyzowany.
- Osoby dozoru ruchu oraz pracownicy obsługi zostali odpowiednio przeszkoleni i doskonale odnaleźli się w naszej nowej rzeczywistości - ocenia Zdzisław Klimek, kierownik zakładu.
Zakład mechanicznej przeróbki węgla kopalni Bolesław Śmiały jest obecnie przygotowany na przyjęcie 6 tys. t węgla z możliwością zwiększenia produkcji o kolejne 1000 t/d. Na tym jednak nie koniec jego modernizacji. Jeszcze w br. rozpocznie się budowa nowego punktu załadowczego węgla na samochody ciężarowe. Uruchomione zostały również procedury zakupu nowej instalacji do granulowania drobnych ziaren węgla oraz modernizacji węzła załadunku węgla na wagony kolejowe.
Głównym krajowym odbiorcą jest Elektrownia Łaziska należąca do Tauronu. Węgiel wysyłany jest tam estakadą taśmową. W poprzednich latach do Elektrowni Łaziska trafiało ponad 80 proc. naszej produkcji. Obecnie proporcja ta ulega zmianie. Dlatego wśród naszych odbiorców pojawili się m.in.: Elektrownia Dolna Odra, Elektrociepłownia Bydgoszcz, Elektrownia Rybnik, a także elektrociepłownie Kraków i Będzin. I z tego właśnie względu realizacja zaplanowanych przez kopalnię zadań jest sprawą priorytetową.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Dlaczego się czepiasz?Przecież sam chodzisz w rajstopach ...
Trzecia Pani patrząc od lewej ubrana w sam raz na przeróbkę. Rajstopy są w sam raz . Pozdrawiam przeróbkarzy!