Muzeum Śląskie w Katowicach po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która swój finał ma w nadchodzący weekend 15-17 marca. To okazja dla miłośników kultury i historii, bo z tej okazji bilety ze stałej oferty są za pół ceny.
Ta ogólnopolska akcja cieszy się rosnącą popularnością. Zgłaszają się do niej instytucje kultury, miejsca rozrywki, hotele czy restauracje. W marcu odbędzie się już szósta odsłona tej promocyjnej kampanii. Jej organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna. To doskonały sposób na odwiedzenie ciekawych zakątków naszego województwa, a nawet kraju i obejrzenie interesujących miejsc w przystępnej cenie. Z akcji skorzystać można dwa razy w roku - wiosną i jesienią.
W Muzeum Śląskim promocja -50 proc. obowiązująca w dniach 15-17 marca i dotyczy biletów ze stałej oferty za wyjątkiem karnetu rocznego, podarunkowego czy biletu wspólnego oraz oferty wynajmu przewodników.
W ramach „weekendu za pół ceny” można nabyć wejściówki na 6 wystaw stałych, wystawę czasową trwającą w muzeum, zwiedzenie przestrzeni edukacyjnej dla dzieci „Na tropie Tomka” oraz na spacery z przewodnikiem pn. Byzuch u Ferdynanda oraz Rajza po muzeum.
Dodatkowo podczas wizyty w Muzeum Śląskim zachęcamy do wiosennego spaceru po terenie zewnętrznym, wypicia kawy w muzealnym bistro oraz podziwiania plenerowej wystawy „Górny Śląsk z powietrza”. Outdoorowa ekspozycja ukazuje najbardziej spektakularne zakątki regionu, który zaskakuje różnorodnością architektury i krajobrazu. Twórcy wystawy, berliński fotograf Thomas Vossbeck oraz Dawid Smolorz, pokazują Górny Śląsk w granicach historycznych, co oznacza, że prezentują także część leżącą na terytorium Republiki Czeskiej. Wystawa jest częścią projektu „Górny Śląsk z powietrza”, którego partnerami Muzeum Śląskiego są: Uniwersytet w Siegen, Instytut Herdera do Badań Historycznych nad Europą Środkowo-Wschodnią – Instytut Wspólnoty Leibniza.
Sprzedaż biletów już trwa. Można je zamówić w internetowym systemie biletowym na stronie http://bilety.muzeumslaskie. pl/.
Muzeum Śląskie obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia. Obchody będą miały bardzo zróżnicowany charakter: wystawy, koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne, edukacja. To inicjatywy skierowane do różnych grup wiekowych. Do młodego pokolenia – dwa projekty: „Młode muzea” i „Muzeum Śląskie oczyma dziecka”. Ich cel to zainteresowanie młodego pokolenia lokalną historią i bohaterami oraz uwrażliwienie na historię małych ojczyzn. Kontynuowane będą też liczne zajęcia dla rodzin w weekendy, a także cykl Muzealny Uniwersytet Seniora.
Ważnym elementem roku jubileuszowego będą również konferencje branżowe: inwentaryzatorów, bibliotekarzy, muzealników, a przede wszystkim międzynarodowa konferencja „We are Museums”, w której wezmą udział muzealnicy z całego świata. Punkt kulminacyjny obchodów przypadnie na organizowaną w maju „Noc Muzeów”. Będzie też inauguracja nowego cyklicznego wydarzenia kulturalnego poświęconego fenomenowi dziedzictwa przemysłowego, łączącego różne dziedziny sztuki „Biennale Industrii”. Odbędzie się ono 26-29 września.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.