Targi BHP w Katowicach to już tradycja. Dziewiętnasta edycja odbędzie się od 2 do 4 kwietnia 2019 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, skierowana jest do firm świadomie dbających o bezpieczeństwo w środowisku pracy oraz do producentów i dystrybutorów z branży. Targi zostały objęte prestiżowymi patronatami honorowymi: Głównego Inspektora Pracy, Wyższego Urzędu Górniczego, Urzędu Dozoru Technicznego, Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego SA oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP.
- Podczas Targów będzie można się spotkać z wystawcami prezentującymi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, zabezpieczeń, jak również z gronem ekspertów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Katowickie targi to także bogaty program konferencji, forów i pokazów na żywo, w ramach których zaprezentowane zostaną innowacyjne branżowe rozwiązania – mówi Marta Gardziewicz-Halczuk, Project Director Targów.
Wśród wystawców nie zabraknie krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego. Będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania producentów systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej, które są podstawą działań zapobiegającym wypadkom w miejscach pracy.
Targom towarzyszyć będą konferencje, wystawy, panele dyskusyjne i pokazy. Poza bogatą i różnorodną ofertą wystawców, uczestnicy targów będą mogli zobaczyć m.in. wystawę, obchodzące w tym roku swój setny jubileusz, Państwowej Inspekcji Pracy „Od wieku na rzecz ochrony warunków pracy”. W pierwszym dniu targów PIP oraz Wyższy Urząd Górniczy zaproszą do udziału w konferencji „Stan bezpieczeństwa pracy w przemyśle górniczym w Polsce. Rola i zadania Sekcji Krajowej Górnictwa PIP”. Tego samego dnia odbędzie się również Forum „Uwaga! Praca w przestrzeni zamkniętej. Uwaga! Prace na wysokości.” organizowane przez Grupę TOTEM, Urząd Dozoru Technicznego, Centralną Stację Ratownictwa Górniczego SA oraz SEKA SA.
Tematyka Forum będzie obejmowała zagadnienia związane m.in. z: ogólnymi zasadami dotyczącymi prac w przestrzeni zamkniętej i na wysokości, prawidłową współpracą wózka widłowego z koszem na widłach, bezpieczną eksploatacją podestów ruchomych, pracą wewnątrz zbiorników podlegających dozorowi technicznemu itp. Aby wziąć udział zarówno w konferencji jak i Forum należy zarejestrować się na stronie Targów.
Drugiego dnia Targów, Wyższa Szkoła Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach zaprasza na konferencję naukowo–techniczną „Doskonalenie standardów BHP w różnych gałęziach przemysłu/gospodarki”, aby w niej uczestniczyć, także należy zarejestrować swój udział na stronie Targów. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia związane m.in. z zagrożeniami w środowisku pracy, metodami pomiaru czynników szkodliwych w środowisku pracy, nowymi trendami związanymi z aspektami w BHP, doskonaleniem stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki, polityką bezpieczeństwa pracy i dobrych praktyk, a także poprawą warunków BHP w firmach i zakładach przemysłowych.
W ostatnim dniu targów „Koalicja: Bezpieczni w pracy” zaprasza do udziału w panelu dyskusyjnym „Bezpieczeństwo pracy w Polsce w kontekście zatrudniania obcokrajowców”, w tym samym dniu odbędzie się także Forum „Innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony indywidualnej pracownika” Oprócz wymienionych wyżej wydarzeń przez cały okres Targów będzie można wziąć udział w spotkaniach z ekspertami PIP, ZUS, SEKA S.A, UDT oraz uczestniczyć w pokazach Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.
Szczegóły targów i rejestracja na poszczególne wydarzenia: www.bhp.fairexpo.pl
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.