- W branży górniczej nie da się funkcjonować z roku na rok. Potrzebne są długofalowe plany i inwestycje. Dobra organizacja pracy, dobre planowanie i racjonalne wydatkowanie środków pozwoli branży dobrze funkcjonować - mówi w rozmowie z "Trybuną Górniczą" Dariusz Trzcionka, przewodniczący Porozumienia ZZ Kadra, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.
W najnowszym numerze tygodnika "Trybuna Górnicza" polecamy także lekturę innych ważnych wywiadów: prezes Wyższego Urzędu Górniczego dr Adam Mirek objaśnia, na czym będzie polegała polsko-czeska współpraca nadzorów górniczych po katastrofie w Stonawie. Szczegóły w rozmowie pt. "Ufamy Czechom, że wyjaśnią tę tragedię".
"Od ołtarza do tatuażu" to tytył wywiadu ze znaną badaczką górniczego kultu świętej Barbary dr Beatą Piechą-Van Schagen, autorką pracy naukowej na ten temat.
Wśród bardziej przyziemnych zagadnień naszych Czytalników w najnowszej "Trybunie Górniczej" z pewnością zaciekawi omówienie najnowszego raportu GUS, który po raz kolejny podliczył pensje polskich górników.
W tygodniku dowiedmy się też o planach JSW wobec Przedsiębiorstwa Budowy Szybów oraz poznamy Górniczą Osobowość Roku w konkursie GIPH - dr hab. inż. Monikę Hardygórę.
W noworocznym wciąż nastroju polecamy tekst Aldony Minorczyk-Cichy pt. "Subiektywny węglowy TOP 3", w którym "Trybuna Górnicza" typuje trzy... najdziwniejsze wypowiedzi polityków o górnictwie i Śląsku, które zaszokowały nas w minonym 2018 r. Jak wiadomo wszyscy w Polsce znają się doskonale na polityce, piłce nożnej, medycynie i węglu. Ale czy na pewno? Jakich "ekspertów" z pierwszych stron gazet przyłapaliśmy na szczycie absurdu - czytajcie w czwartkowej "Trybunie Górniczej"!
Już w czwartek, 10 stycznia, w tygodniu górniczym najnowsze informacje z branży, m.in. o początku terminu na składanie wniosków o rekompensaty za utracony deputat węglowy. Ujawniamy też laureatów tegorocznej edycji konkursu Górniczy Sukces Roku, który oficjalnie rozstrzygnięty zostanie w najbliższy poniedziałek.
Zaprszamy do lektury! "Trybuna Górnicza" jak co czwartek - na bramach kopalń i w kioskach górniczych miejscowości regionu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Należy przypomnieć, że w minionej epoce także planowano, organizowano i co z tego wynikło wiadomo