Wzrost sprzedaży o 6 proc. uzyskał segment asfaltowy Grupy Orlen w pierwszych III kwartałach 2018 r. (rok do roku). Właściwości asfaltów tradycyjnych i wysokomodyfikowanych zdecydowanie podnoszą żywotność polskich dróg i sprawiają, że liczba nabywców rośnie - poinformowały w środę, 14 listopada, służby prasowe Orlenu.
Orlen Asfalt wspólnie ze swoim oddziałem w Czechach i z Orlen Lietuva sprzedał w ubiegłym roku łącznie 1,4 mln t lepiszcza do budowy nawierzchni drogowych. Obecne wyniki sprzedaży pokazują, że spółka może ustanowić nowy rekord - czytamy w komunikacie.
- Jesteśmy świadkami wzmożonych inwestycji w sektorze drogowym. Naszym celem jest zaspokojenie popytu na asfalt na krajowym rynku. Konsekwentnie realizujemy nasze plany sprzedażowe, a ponieważ koniunktura jest bardzo korzystna, mamy nadzieję, że wszystkie te elementy przełożą się na bardzo dobre wyniki na koniec roku – mówi Marek Pietrzak, prezes spółki Orlen Asfalt.
Tegoroczna sprzedaż Orlen Asfalt to najlepszy wynik na polskim rynku od lat 2011-2012, czyli okresu wzmożonego popytu na asfalt, stymulowanego historyczną ilością inwestycji infrastrukturalnych przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy, które organizowano w Polsce i na Ukrainie. Wzrost sprzedaży zanotowały również asfalty wysokomodyfikowane Orbiton HiMA - grupa produktów o najlepszych właściwościach funkcjonalnych ze wszystkich dostępnych obecnie asfaltów.
- Od kilku lat informujemy i edukujemy zarówno inwestorów, jak i projektantów dróg o doskonałych właściwościach asfaltów wysokomodyfikowanych oraz korzyściach ich zastosowania w nawierzchniach drogowych. Rosnąca sprzedaż pokazuje, że robimy to skutecznie, a nasi klienci doceniają jakość i zalety technologii naszych produktów – komentuje Maciej Jankiewicz, członek zarządu Orlen Asfalt Sp. z o.o.
Segment asfaltowy Orlenu jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza bitumicznego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Oferta czyli asfalty: drogowe, modyfikowane Orbiton, wysokomodyfikowane Orbiton HiMA, wielorodzajowe i przemysłowe produkowane są w Płocku i Trzebini (Polska), Pardubicach i Litvinovie (Czechy) oraz Możejkach (Litwa).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.