LW Bogdanka, najnowocześniejsza kopalnia węgla kamiennego w Polsce wchodząca w skład Grupy Enea, bije kolejne rekordy na polu Stefanów. W czerwcu 2018 r. należący do spółki oddział GRP-5 wydrążył 820 m chodnika nadścianowego, pobijając tym samym poprzedni miesięczny rekord ustanowiony w kwietniu 2005 roku, który wynosił 814 m - poinformowała w poniedziałek, 16 lipca, portal netTG.pl spółka.
Oddział rozpoczął drążenie chodnika w lutym tego roku. To kolejne wyrobisko korytarzowe udostępniające pokład 389 w polu IV w Stefanowie. Głębokość zalegania wynosi od 880 do 980 m. Pole IV jest podzielone na cztery ściany o długości 296 m. Grubość pokładu jest korzystna do eksploatacji, na większości wybiegu jest to około 2,2-2,5 m.
Oprócz rekordu miesięcznego, padły rekordy zmianowy i dobowy. Wszystko to było możliwe dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań wspierających postęp prac, w tym wydłużeniu trasy podajnika taśmowego do 100 m i wprowadzeniu wąskiego samojezdnego wozu kotwiącego (SWKB) bezpośrednio za kombajnem, a przed zabudową spągnic. Rekordowy wynik był dużym wyzwaniem logistycznym polegającym na zapewnieniu dużej ilości materiałów wsadowych i szybkiego transportu tych materiałów do przodka.
- Udogodnienia techniczne na pewno wspomogły załogę, sukces był jednak zasługą ludzi tworzących oddział GRP-5. Kluczowa była ich determinacja i zaangażowanie. To doświadczony zespół, wyspecjalizowany w pracach przygotowawczych, który ma na swoim koncie wiele wyrobisk korytarzowych, skrzyżowań, przecinek i pochylni – powiedział Sławomir Karlikowski, zastępca prezesa zarządu ds. produkcji i rozwoju LW Bogdanka.
Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA jest jedyną kopalnią wydobywającą węgiel kamienny w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka prowadzi eksploatację w granicach obszaru górniczego Puchaczów V, na terenie o powierzchni 73 km2. Posiada trzy pola wydobywcze w: Bogdance, Nadrybiu i Stefanowie. Jesienią 2017 r. spółka otrzymała od ministra środowiska koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża Ostrów w obszarze górniczym Ludwin.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Kombajn MR-75, Obudowa 10 ŁPSC V 36 Roztaw 0,9, węgiel 2,2-2,5 ; 5 zmian w weekend 4 zmiany. Rekord zmianowy 15 V-ów, dobowy 46 V-ów. Kombajnista fedrował srednio ok. 10 min. caly cykl ok. 20 min. Zapieprzalismy jak małe motorki i dało by się więc zrobić ale nas spowolnili- wszystko dla chwały LW. BOGDANKA IT'S MY LIFE !!!!!
Ten wynik to nie tylko zasługa ryli. Dziękujemy również elektrykom i mechanikom za szybkie reagowanie podczas awarii!!!!!
WIdac ze ryle nie ogarniete, ino ringole i ringole. Oni tam nie stawiają RINGOLI tylko jadą do przodu a za nimi jest maszyna kotwiąca. Jak by mieli stawiać obudowe to w zyciu nie osiagneli by takiego wyniku !!!!
Jak już to kombajn MR_340
Kombajn chodnikowy AM 75
Jaki kombajn?
na halembie robimy jednego ringola ,,potem lezymy pod ociosem nie ma co sie szarpac za takie wyplaty,,,,,,,czy sie zrobi jednego ringola czy piec to tyle samo placa,,,marne grosze,,,,,pomalu i przepisowo bez gonitwy,,,,na wyjazd idziemy wypoczeci
Gdzie są pieniądze obiecane za rekord złodzieje
Obudowa ŁPSC 10 C na zmianie 10 pracowników w przodku. Średnio 12-13 'V' na zmianę w rozstawie 0.9m. Praca w 24 dni robocze.
Na sosnicy 409m w maju pykło w v32/ 10 i to był elegancki wynik. A 800. Pomarzyc
Wiem że to Bogdanka tylko chodzi mi o to że dla śląskich kopalń to wynik nieosiągalny. Ile oni odrzwi na zmianę stawiają i ile dni im to zajęło Pracowali chyba cały miesiąc non stop
A na 'Wujku' na zmiane 4x0,753m razy 3 zmiany 9m razy 20 dni 180m i to wszystko jak dobrze pójdzie, bez awarii taśm, bez zalania AM-50 itp.
Czytaj uważnie to KOPALNIA BOGDANKA
Może więcej szczegółów, jaką obudowa,ilu ludzi,postęp na zmianę.Bo to naprawdę mega wynik jak na śląskie kopalnie