Studenci z Chile, Wietnamu i Nigerii biorący udział w 10. Letniej Szkole Inżynierii Górniczej poznali technologie stosowane przy produkcji węgla w kopalni Pniówek. Studenci zjechali na poziom 830 metrów i zapoznali się z rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w ścianie B-3 - poinformowało portal netTG.pl biuro prasowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy kopalnia Pniówek.
- Dla studentów głównie z Chile to była bardzo ciekawa wycieczka. W Chile są zaledwie dwie kopalnie węgla kamiennego i sporo kopalni rud. Rozwiązania stosowanie w polskim górnictwie to dla nich zupełna nowość - powiedział po wyjeździe na powierzchnię opiekun grupy dr Krzysztof Skrzypkowski z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
10. Letnia Szkoła Inżynierii Górniczej jest organizowana przez Wydział Górnictwa i Geoinżynierii AGH oraz Fundację na rzecz AGH. Letnia Szkoła jest dla zagranicznych studentów okazją do wymiany informacji i rozwoju zawodowego. W Szkole uczeń podczas swojego rozwoju może zapoznać się ze wszystkimi typami górnictwa jednocześnie, zarówno podziemnymi, jak i powierzchniowymi. Kluczowe zagadnienia podczas Szkoły dotyczą złóż węgla kamiennego, soli, rud i innych surowców. Studenci otrzymują przegląd wszystkich procesów i zagadnień związanych z ich eksploatacją.
Podczas tegorocznej Szkoły studenci odwiedzili już kopalnię rud cynku i ołowiu w Olkuszu-Pomorzanach, fabrykę materiałów wybuchowych w Bieruniu oraz katowicki Famur. Po kopalni Pniówek studenci odwiedzą jeszcze kopalnię soli w Bochni.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Piotruś, gdzie masz okulary!!! To był twój sztandarowy pomysł.
Ciekawe co by powiedzielii na zarobki w pgg ,,,,sleper czysczacy scieki w jsw ma wiecej niz przodowy ze sciany z 4 czerwonymi i 20 letnim stazem
Ciekawe czy widzieli roncetle górniczków... Bo by się uśmiali i to dobrze...