Aneks do umowy programu emisji obligacji (PEO) Jastrzębskiej Spółki Węglowej został podpisany między zarządem firmy a bankami i instytucjami finansowymi, które przystąpiły do programu w 2014 r. jako tzw. obligatariusz - poinformowała spółka w najnowszym raporcie bieżącym.
Dokument zmieniający niektóre szczegóły programu emisji obligacji podpisano w poniedziałek 23 kwietnia tego roku. Zmiany uzgodniono z partnerami umowy z 2014 r.: bankami PKO BP, BGK oraz PZU SA i PZU na Życie SA, a także z Towarzystwem Finansowym Silesia.
Na mocy aneksu do najistotniejszych postanowień należy rozwiązanie tzw. umowy restrukturyzacyjnej z wymienionymi obligatariuszami zawartej w 2016 r. (jej szczegóły zamieszczono w raporcie giełdowym JSW nr 45/2016). Zastrzeżono jednak, że "wybrane postanowienia Umowy Restrukturyzacyjnej zostaną uwzględnione w warunkach emisji obligacji, w tym m.in.: postanowienia dotyczące wypłaty przez JSW dywidendy".
Przesunięto również termin wykupu obligacji. JSW zobowiązała się wykupić swoje papiery dłużne z omawianej emisji do 30 grudnia 2019 r.
Wprowadzono zmiany, polegające na obowiązku dokonywania przez JSW dodatkowych wykupów obligacji. Przypomnijmy, że ma to m.in. związek z wypłatami pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników firmy (zobowiązania wobec obligatariuszy i pracowników powiązano w ustalonych proporcjach tak, aby każde zwiększenie świadczeń dla załogi pociągało zarazem zaspokojenie wierzycieli finansowych).
Usunięto z umowy restrukturyzacyjnej "niektóre zapisy ograniczające ponoszenie wydatków na działalność inwestycyjną i operacyjną w Grupie Kapitałowej JSW".
Zwolniono także majątek tzw. Zorganizaowanych Części Przedsiębiorstwa JSW (czyli ZORG BOrynia i ZORG Budryk) z niektórych zabezpieczeń, jak hipoteki i zastawy rejestrowe.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.