Rada nadzorcza spółki Inowrocławskie Kopalnie Soli (IKS) Solino z grupy Orlen ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz członka zarządu ds. finansowych. Nabór, jak podano w ogłoszeniach, potrwa do 6 kwietnia.
W obu postępowaniach zgłoszenia należy przesyłać m.in. do Biura Partnerów Biznesowych HR PKN Orlen w Płocku - poinformowała w poniedziałek spółka IKS Solino, która posiada m.in. podziemne magazyny ropy naftowej i paliw, strategiczne dla bezpieczeństwa energetycznego Polski.
W zarządzie IKS zasiadają obecnie: prezes, dyrektor naczelny Dariusz Kusiak - od kwietnia 2010 r.; wcześniej, od września 2009 r., był on tam pełniącym obowiązki prezesa oraz członek zarządu, dyrektor ds. operacyjnych Tomasz Molenda - od czerwca 2017 r.
IKS Solino - podmiot, w którym PKN Orlen ma 100 proc. udziałów - to największy w Polsce producent solanki, ok. 9 mln metrów sześc. rocznie, która dostarczana jest do zakładów branży sodowej i chemicznej, a także do uzdrowiska Inowrocław. Od 2002 r. w wyeksploatowanych podziemnych kawernach solnych kopalni Góra, na głębokości ok. 300 do 350 metrów, spółka magazynuje strategiczne dla kraju zapasy ropy naftowej i paliw gotowych, głównie oleju napędowego.
Wcześniej IKS Solino, informowały wcześniej, iż dzięki zrealizowanym w latach 2011-15 inwestycjom Podziemny Magazyn Ropy i Paliw w kopalni Góra osiągnął docelową wielkość ponad 6 mln metrów sześc. pojemności - to 12 kawern, z czego 7 na surowiec, a 5 na paliwa.
Spółka w ramach strategii, zakładającej m.in. wzrost wydajności podziemnego magazynowania surowca i paliw, zwiększenie produkcji solanki w zależności od potrzeb odbiorców i zwiększenie udziału w segmencie sprzedaży soli, zapowiadała, że inwestycje z tym związane w latach 2017-21 mają wynieść tam ponad 200 mln zł.
W marcu tego roku PKN Orlen i PERN, spółka zarządzająca transportem rurociągowym i magazynowaniem naziemnym ropy naftowej i paliw, zawarły porozumienia dotyczące realizacji przyjętej w listopadzie 2017 r. rządowej polityki dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym. Celem jest wzmocnienie krajowej infrastruktury przesyłowej i bezpieczeństwo energetyczne Polski.
W porozumieniu PKN Orlen i PERN uzgodniły m.in. modernizację i rozbudowę infrastruktury przesyłowej ropy naftowej pomiędzy Podziemnymi Magazynami Ropy i Paliw w Górze, należącymi do IKS Solino a rafinerią koncernu w Płocku.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.