W Polskiej Grupie Górniczej uruchomiony został program „Organizacja ucząca się”. W ramach tej inicjatywy spółka zaangażowana jest w szereg projektów służących wypracowaniu nowych rozwiązań technicznych jak i organizacyjnych oraz stałemu doskonaleniu kadry pracowniczej – poinformowało biuro prasowe PGG.PGG chce być organizacją stale adoptującą się do zmiennych warunków (gospodarczych, rynkowych, naturalnych), od których zależne jest funkcjonowanie spółki. Organizacja ucząca się potrafi identyfikować i eliminować błędy zaś proces indywidualnego i grupowego doskonalenia się jest w niej ułatwiany i wspierany.
Projektem wiodącym w ramach „Organizacji uczącej się” jest współpraca z PZU LAB, którego celem jest opracowanie przez naszych inżynierów innowacyjnych rozwiązań minimalizujących zdarzenia krytyczne, stwarzające zagrożenia dla pracowników i powodujących przerwy w ciągłości procesu produkcyjnego.
W dn. 18-19 stycznia zespół pracowników PGG oraz PZU LAB spotkał się na warsztatach roboczych, w celu wymiany codziennych doświadczeń i identyfikowania problemów oraz wypracowania potencjalnych rozwiązań. Prowadził je dyrektor Biura Szkoleń i Rozwoju Kadr PGG Andrzej Sączek. Warsztaty miały charakter interaktywny i aktywizujący. Tym samym pozwalały każdemu uczestnikowi na przedstawienie swoich pomysłów. Na konkretnych przykładach zdarzeń występujących w kopalniach omówione zostały potencjalne metody działania. W ramach warsztatów przeprowadzone zostały również ćwiczenia z zasad przepływu informacji i komunikacji. Na zakończenie pierwszego dnia uczestnicy przedstawili wypracowane rozwiązania przedstawicielom zarządu PGG wiceprezesom Piotrowi Bojarskiemu oraz Jerzemu Janczewskiemu.
Drugiego dnia warsztatów z nowoczesnymi rozwiązaniami zaprezentowały się startupy, które pokazały innowacyjne rozwiązania między innymi z zakresu monitoringu pracy maszyn, analizy danych i wczesnego wykrywania awarii.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Proponuje wprowadzic więcej kursów oraz szkoleń dla elektromonterów dla dozoru elektrycznego przede wszystkim , Totalny brak zainteresowania szkoleniami z sterownikow PLC co przy postepującej automatyce na kopalni bardzo by sie przydało ..
Chopy nie przesadzejcie!!! Wszystko co nowe jest dla was zle niedobre. A moze dlatego wszystko wyglada tak jak wyglada skoro z pradziada przejmujecie nawyki takiego a nie innego gornictwa Dajcie szanse mlodym ludziom nieskazonym glupota gornicza. Do sukcesu dochodzi sie metoda prob i bledow. Panowie (mlodzi) zycze wam powodzenia i spelnienia marzen, aby dzieki wam w Polskim gornictwie zylo sie latwiej Szczesc Boze!!!!
Brak ludzi to raz ,druga sprawa to sprzęt który nadje się tylko na żyletki ale ma legalizacje nie wiem jakim cudem.
Inżynierki teoretyki ich mać... dołu niy widzieli, ale bydom doradzać i wymyślać. Zamiast siedzieć i pierdzić w stołki - do łopaty ich! ! !
Ups... Chyba widziałem doktorka
Jakie wczesne wykrywanie awarii maszyn? Naprawcie to co jest. Bo niedługo będziecie KBIkopać węgiel gołymi rękami bądź łopatami ale pod warunkiem, że z doma se je przyniesiecie.
Ciągle słyszy się o jakichś innowacyjnych technologiach. A zwyczajnie brakuje rąk do pracy