Konkurs „Pracuję bezpiecznie” organizowany w Polskiej Grupie Górniczej nabiera tempa. We wtorek (7 listopada) poznaliśmy jego finalistów. Wyłoniono ich z grona 58 pracowników spółki, którzy okazali się najlepsi w czasie internetowych kwalifikacji i w czasie audytu stanowiskowego. Konkurs rozpoczął się w kwietniu. Jego finał jest zaplanowany na 16 listopada.
Półfinały konkursu zorganizowano w Domu Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach. Zawodnicy zmagali się z testem składającym się z 30 pytań – zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Na rozwiązanie mieli 45 minut.
- Układałem te pytania i muszę przyznać, że nad niektórymi z nich trzeba się nagłowić – przyznał Grzegorz Ochman, dyrektor Biura BHP i Szkoleń PGG, które odpowiada za przebieg konkursu.
Sami zawodnicy także przyznali, że niektóre z pytań były zaskakujące, a niektóre łatwe. Stwierdzili też, że pytania były podobne do tych, z którymi mierzyli się w czasie internetowych kwalifikacji.
Ogółem limit czasu wynoszący 45 minut okazał się sporo zawyżony. Pierwszy z półfinalistów oddał arkusz już po 9 minutach. Ostatni po półgodzinie. Testy trafiły do komisji, która skrupulatnie je sprawdziła i po kilkudziesięciu minutach mogła wręczyć zaproszenia do finału.
W finale, który zostanie rozegrany w Domu Kultury w Niedobczycach, udział wezmą: Piotr Pucka (KWK Piast-Ziemowit ruch Piast), Wojciech Wiśniewski (KWK Murcki-Staszic), Damian Starowicz (KWK Ruda ruch Halemba), Łukasz Kwiatkowski (KWK ROW ruch Jankowice), Tomasz Duży (Zakład Remontowo-Produkcyjny), Zbigniew Bugdol (KWK ROW ruch Chwałowice), Adam Prychocen (KWK Mysłowice-Wesoła), Andrzej Siwczyk (KWK ROW ruch Rydułtowy), Bronisława Stachyra (KWK Wieczorek), Marcin Kościelniak (KWK Piast-Ziemowit ruch Ziemowit).
- Jestem bardzo mile zaskoczony poziomem tegorocznej edycji konkursu "Pracuję Bezpiecznie". Najlepszy z zawodników uzyskał 26 punktów. Pozostali finaliści także osiągnęli dobre rezultaty. To naprawdę cieszy. Pierwszy raz w historii konkursu mieliśmy też sytuację, że nie było potrzeby zwracania uwagi na kolejność oddawania prac, bo w przypadku równej ilości punktów, to ona decydowałaby o uzyskanej lokacie – przyznał po ogłoszeniu wyników Grzegorz Ochman.
- Wiadomo, że wielu z półfinalistów może czuć niedosyt, ale w finale może wziąć udział tylko 10 osób. Muszę jednak wprost powiedzieć, że te blisko 60 osób to elitarne grono, jeśli chodzi o znajomość przepisów bhp. Mam nadzieję, że wiedza, którą posiedli, przełoży się na ich codzienną pracę – dodał dyrektor Biura BHP i Szkoleń PGG.
Najlepszy wynik w tegorocznych półfinałach osiągnął Piotr Pucka z ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit. Zdobył on 26 punktów i jest to prawdopodobnie najlepszy wynik w historii konkursu „Pracuję bezpiecznie”.
- Pytania były różnorodne. Niektóre były łatwe, a niektóre bardzo zaskakujące. Ostatecznie udało się jednak wybrać dobre odpowiedzi. Doskonałym przygotowaniem były comiesięczne eliminacje internetowe. W ciągu ostatniego tygodnia skupiłem się jednak na ustawach i rozporządzeniach. Teraz trzeba przygotować się na finał – przyznał sztygar zmianowy Piotr Pucka.
W galerii: Półfinał konkursu "Pracuję bezpiecznie" organizowanego w Polskiej Grupie Górniczej. Ruda Śląska-Bielszowice, 7 listopada 2017 r. (zdjęcia: Maciej Dorosiński - portal górniczy nettg.pl).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Ten samotnik myśliciel jaki w robocie taki w konkursie siedzi myśli i nic nie wymyśli zapewne
Duże brawa dla finalistów. ,,wiedza to potęga'' i ob przyniosła Wam należny szacunek i uznanie życzy załoga AWATARA
Finalista z Halemby to zbieżność nazwisk, a nie nadsztygar z bhp. Swoją drogą trudno odmówić racji w kwestii miejsca i pomysłu na organizację 1/2 finału konkursu. Pisanie na kolanie - porażka. Kto to organizował? Socjalny?
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Gratulację ergonomii pracy i rozwiązywania testów na kolanie;)
Szkoda tylko że wiedza na papierze, nie przekłada się w praktyce... Co ma miejsce na dole kopalni!!!
W nawiązaniu do komentarza górnika, czyli mam rozumieć, że finalista z KWK Ruda Ruch Halemba jest pracownikiem służby bhp?? Pkt 2 regulaminu konkursu mówi: 'Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie pracownicy ... zatrudnieni na stanowiskach robotniczych oraz osoby dozoru ruchu za wyjątkiem pracowników Działów BHP i Szkolenia'.
Gratulacje dla wszystkich finalistów od 3M Poland. Powodzenia w finale!
Ale finaliści co niykiere jak z halymby to nadsztygar z bhp jest to dziwne by było jak by się niy dosotoł do finału ale w wfinale tysz powinien wygrać bo inaczej to jest porazka działu bhp
Brawo Damian,trzymam kciuki i powodzenia.