Bogdan P. - były dyrektor kopalni Makoszowy, o którego zatrzymaniu przez CBA informowaliśmy w portalu nettg.pl, został aresztowany na trzy miesiące – poinformował Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.
Aresztowanie jest związane ze śledztwem w sprawie korupcji w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.
W okresie objętym śledztwem Bogdan P. pełnił także funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń.
Cała sprawa zaczęła się od własnych ustaleń funkcjonariuszy i późniejszej operacji specjalnej CBA na parkingu przed centrum handlowym na Śląsku. Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali w czerwcu tego roku na gorącym uczynku korupcji Mirosława S., wiceprezesa zarządu a zarazem dyrektora Biura Likwidacji Kopalń i Ochrony Środowiska Spółki Restrukturyzacji Kopalń oraz Grzegorza G. prezesa spółki wykonującej zlecenia na rzecz SRK.
- Do zatrzymania doszło w chwilę po tym jak Mirosław S. wziął 30 tys. zł łapówki za preferencyjne traktowanie katowickiej spółki okołogórniczej w przetargach publicznych organizowanych przez Spółkę Restrukturyzacja Kopalń – podkreślono w komunikacie CBA.
Kilka tygodni później zatrzymany został Marek C., kierownik zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Miał on w zamian za łapówki preferować firmę okołogórniczą, ułatwiając jej uzyskanie zamówień na prace związane z likwidacją kopalń należących do SRK.
- W toku śledztwa nasi agenci ustalili, że Marek C. oprócz gotówki, dostał do dyspozycji luksusowy samochód osobowy wraz z kartą paliwową. W kilka miesięcy wydał tylko na paliwo 16 tys. zł.
Wobec podejrzanych, zatrzymanych w czerwcu i lipcu tego roku przez CBA, Sąd tekże zdecydował o tymczasowym areszcie.
Śledztwo, prowadzone przez Delegaturę CBA w Katowicach nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Śledczy z CBA nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
To ściema , ludzie z wyrokami za oszustwa z niuskich pobudek ,w obecnej rzeczywistości na powrót zostają dyrektorami :-)))
W złodziejskiej nowomowie to nie była łapówka tylko prowizja... a jak to ładnie brzmi.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.