Klub Innowatora będzie platformą edukacyjną i treningową zrzeszającą kreatywnych młodych ludzi i studentów. Korzyści z członkostwa to lepszy start w zawodową przyszłość, zdobycie pożądanych na rynku kwalifikacji i umiejętności, mentoring, udział w wydarzeniach branżowych. Umowę w tej sprawie podpisały Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Politechnika Śląska.
Jako pierwsi będą mogli do Klubu przystąpić studenci Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej.
- 26 października podpiszemy umowę ramową, która ureguluje naszą współpracę z Politechniką Śląską. Dobrze, że w województwie śląskim jest wiele świetnych uczelni, chcemy wykorzystać ten potencjał. Politechnika Śląska ze względu na profil kształcenia jest wśród nich na pierwszym miejscu – podkreśla Janusz Michałek, prezes KSSE.
Partnerami Klubu są Politechnika Śląska i Klaster Silesia Automotive&Advanced Manufacturing, adresowany do podmiotów działających w sektorze motoryzacyjnym.
Prof. Krzysztof Wodarski, dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej podkreśla, że studenci potrzebują bezpośredniego kontaktu z przemysłem i otoczeniem społecznym. - Jest to dla nich szansa na wejście w życie zawodowe z bagażem doświadczeń, których nie zdobędą w murach uczelni. Klub to bardzo praktyczna inicjatywa, wszystko po to, aby wychować „nowego studenta” - podkreśla prof. Wodarski i dodaje, że uczelnia planuje uruchomić studia dualne na kierunku Logistyka (najlepszy kierunek w kraju wg rankingu miesięcznika Perspektywy). Młodzi ludzie, studenci II roku studiów dualnych Wydziału Mechanicznego Technologicznego będą dzielić naukę z pracą: 6 miesięcy zajęć na uczelni i tyle samo stażu w wybranej firmie. Uzyskają dzięki temu doświadczenie, wiedzę praktyczną i wynagrodzenie (2184 zł brutto) oraz 488 zł stypendium.
„Zajęcia klubowe” dla studentów obu wydziałów to w pierwszym roku działalności spotkania z mentorami, w tym także z inwestorami KSSE, treningi tzw. kompetencji miękkich, spotkania „Work-life balance – Życie z pasją do innowacji”, rozmowy z ludźmi sukcesu, ale też kształtowanie postaw etyczno-moralnych w środowisku nauki i pracy.
- Chcemy, aby studenci cenili sobie przynależność do Klubu Innowatora, identyfikowali się z nim i byli ze swojego członkostwa dumni. Jako Strefa dążymy do tego, aby być pomostem pomiędzy światem nauki i biznesem – podkreśla prof. Barbara Piontek, lider projektu i wiceprezes KSSE.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.