Siedemnastu absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej zostanie przyjętych do pracy w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej - poinformowało portal góniczy nettg.pl biuro prasowe JSW. Spółka potrzebuje geologów o wysokich kwalifikacjach, ponieważ zamierza wdrożyć innowacyjny system przestrzennego modelowania złoża. Nowi adepci rozpoczną pracę w październiku.
Zatrudnienie absolwentów to efekt podpisanego w czerwcu porozumienia pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową, a Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Śląską. Przyjętych zostanie osiem kobiet i dziewięciu mężczyzn.
- Zależy nam, abyście w tych kopalniach zdobywali umiejętności i doświadczenie, bo Jastrzębska Spółka Węglowa potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. Teraz wszystko jest w waszych rękach – mówił podczas spotkania z absolwentami Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu do spraw strategii i rozwoju.
Nowi pracownicy to najlepsi studenci AGH, którzy podczas nauki mieli istotny udział w przygotowywaniu danych potrzebnych do opracowywanego i planowanego do wdrożenia w JSW modelu złoża w technologii 3D.
- Dla Spółki to istotne, ponieważ model złoża jest podstawą w nowoczesnym planowaniu produkcji – wyjaśnia Dyczko.
Trzy ostatnie miesiące absolwenci spędzili na stażu w kopalniach JSW pod okiem głównych geologów. Byli angażowani do różnych zadań specjalistycznych z zakresu geologii i miernictwa górniczego, do prac dokumentacyjnych, jak również na dole kopalni. Propozycję stałej pracy otrzymali tylko najlepsi, wskazani przez opiekunów praktyk i kierowników działów mierniczo-geologicznych, którzy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem zawodowym, ale przede wszystkim zadeklarowali gotowość do podjęcia pracy.
– Chcemy, abyście dalej się rozwijali podczas nauki tego trudnego rzemiosła. Witamy na pokładzie – przywitał nowych pracowników wiceprezes.
Wśród nowo zatrudnionych, są nie tylko osoby ze Śląska, ale też z Pomorza, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Do Zbigniew - Masz rację pracuję w biurze konstrukcyjnym i projektujemy budynki, Absolwenci mają braki tak duże że nie wiadomo co potrafią robić a są po budownictwie na Pol. Śl.
Politechnika Śl. I jej wydział górniczy w chwili obecnej jako uczelnia kształcąca kadry dla górnictwa przestała sie zupełnie liczyć. Pracuję w firmie z otoczenia branży i poszukiwaliśmy ostatnio pracownika po studiach. Po kilku przeprowadzonych rozmowach okazało się że braki w wiedzy są nieakceptowalne... Osoby które kształcą przyszłych inżynierów górnictwa sa mocno oderwani od branży i przekazują zupełnie niepotrzebną i mocno przestarzałą myśl techniczną. Może sprawdzalo sie to 30 lat temu. Teraz świat nam uciekł a kadra wykładowcza została z wiedzą z lat 60 tych...
@ANALITYK - to jest bardzo dobre pytanie. Też chciałabym aby Dziekan coś zrobił, bo jak do tej pory to tylko pozuje do zdjęć i dużo mówi a robi nie wiele. Ilu z naszych gliwickich absolwentów geologów trafiło na kopalnie w tym roku? NIKT! Za to po skończeniu AGHu nikt nie ma problemów z pracą. Przykre.
prosze prosze na grube dostajĄ siĘ ludzie z pomorza a u nas w gliwicach synki koŃczĄ geologiĘ i co i robiĄ kajŚ w maku albo na strefie w nojlepszym razie co na to wŁadze wydziaŁu, senatorzy itp. ? ? ?
Geolodzy to jak powiedział Józef P dział wróżb i przepowiedni , czy będą szukać węgla na Boryni