W zachodniej Europie na giełdach zniżki indeksów - informują maklerzy.
W Europie spadek notowany jest w 17 sektorach z 19 z indeksu Stoxx 600.
Zniżki kursów akcji pogłębiają spółki z sektora energetycznego, co związane jest z niskimi cenami ropy naftowej.
W czwartek ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje wprawdzie teraz o 3 centy do 42,56 USD za baryłkę, ale w środę surowiec staniał o 2,3 proc.
Zyskuje Novartis, 2,4 proc. w reakcji na pomyślne wyniki działania leku stosowanego u pacjentów po ataku serca.
W czwartek na rynkach finansowych brytyjski funt bez zmian - na poziomie 1,2674 USD, po zwyżce w środę o 0,3 proc. Wzrost kursu poprzedniego dnia wywołała wypowiedź głównego ekonomisty Banku Anglii, Andy'ego Haldane, który stwierdził, że w II połowie 2017 r. powinien rozpocząć się proces zacieśniania polityki monetarnej, po jej poluzowaniu (obniżka stóp do 0,25 proc.) w sierpniu 2016 r. Jego zdaniem, spadło ryzyko wystąpienia negatywnych skutków zbyt wczesnego zacieśniania.
Japoński jen zyskuje 0,2 proc. do 111,12 za USD i umacnia się już 3 sesję.
W wywiadzie dla "Financial Times" prezes Fed z Filadelfii Partick Harker stwierdził, że byłoby rozsądne, aby bank centralny USA "pauzował" z następną podwyżką stóp procentowych.
W ub. tygodniu amerykańska Rezerwa Federalna podwyższyła stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Była to druga, po marcowej, podwyżka stóp procentowych w tym roku, i trzecia od grudnia 2016 r.
Tymczasem w czwartek o 14.30 zostanie podana liczba zarejestrowanych nowych bezrobotnych w USA w tygodniu zakończonym 17 czerwca.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.