W Uzdrowisku Ustroń (woj. śląskie) kosztem 10 mln zł zmodernizowano kompleks czterech basenów solankowych służących do rehabilitacji. Rocznie w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia przeprowadza się 94 tys. zabiegów, a dodatkowo z wejść komercyjnych korzysta 55 tys. osób.
W piątek (21 kwietnia) kompleks basenów został otwarty po modernizacji. Inwestycja polegała m.in. na odnowieniu hali basenowej, w której znajdują się dwa duże i dwa mniejsze baseny, a także szatni. Ocieplono również budynek, wymieniono okna oraz wyremontowano strop Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia.
Baseny solankowe w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia to podstawa zabiegów z kinezyterapii. Łatwiejszy dostęp do nich będą teraz miały osoby niepełnosprawne. Pojawiły się dodatkowe atrakcje - kąpiele wirowe i perełkowe oraz hydromasaże. W obrębie basenu znajduje się również minitężnia solankowa zasilana solanką o stężeniu 5-9 proc., gdzie odbywają się inhalacje. Dzięki przeprowadzonym pracom kompleks basenowy został połączony ze strefą saun oraz z komorą kriogeniczną.
Uzdrowisko Ustroń to jeden z największych w Europie kompleksów uzdrowiskowych. Specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, onkologicznej oraz narządu ruchu. Jeden z obiektów - Rosomak - jest dedykowany pacjentkom po chorobach nowotworowych. Pacjenci korzystają z pobytów rehabilitacyjnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, pobytów dofinansowanych z PFRON oraz pobytów komercyjnych.
Właścicielem większościowego pakietu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" SA od sierpnia 2010 roku jest Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, założona w 2000 r. przez grupę lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Uzdrowisko Ustroń tworzą cztery sanatoria - Równica, Kos, Narcyz i Rosomak, 3-gwiazdkowy hotel Wilga, Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia oraz nowoczesne centrum zabiegowe.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.