Nowy system nazw i identyfikacji graficznej przedstawiono klientom Kopalni Wapienia Czatkowice. - Produkty jasno komunikują niepowtarzalną jakość, którą reprezentują oraz podkreślają nowoczesny styl naszej firmy – stwierdza Andrzej Szymkiewicz prezes zarządu KW Czatkowice.
Należąca do Grupy Tauron Kopalnia Wapienia Czatkowice Sp. z o.o. to odkrywkowy zakład górniczy, eksploatujący wysokiej jakości złoża wapieni karbońskich, położony w odległości 28 km od Krakowa i 54 km od Katowic, w gminie Krzeszowice.
W zakładzie wydobywane są wapienie dolnokarbońskie, drobnokrystaliczne o wysokiej zawartości węglanu wapnia i śladowych ilościach metali ciężkich. Charakterystyczne właściwości kamienia sprawiły, że znalazł on szerokie zastosowanie w przemyśle energetycznym, hutniczym, budowlanym, wapienniczym, cementowym, cukrowniczym, w rogownictwie oraz przemyśle paszowym.
Obecnie trwają prace nad udostępnieniem pod eksploatację nowego złoża, którego zasoby pozwolą na stałe dostawy sorbentów i kruszyw co najmniej do 2060 roku.
Zaprezentowane w zeszłym tygodniu nowe logotypy odzwierciedlają poszczególne segmenty rynku, w których działa kopalnia. Każdy segment podkreślony jest odrębnym kształtem i charakterystyczną gamą kolorystyczną, która pomoże skojarzyć konkretny kryształ z zastosowaniem produktów w danym zakresie.
Segment „ekologia”, w którym znajdują się produkty do odsiarczania spalin, to kolorystyka związana z niebieskim niebem i przejrzystym powietrzem. Zielenie w „rolnictwie” nawiązują do ekologicznej uprawy ziemi i zdrowej hodowli zwierząt. „Drogownictwo” w odcieniach szarości jest ilustracją podstawy dróg i dodatku do mieszanek asfaltowych. Ceglane kolory „budownictwa” odnoszą się do stabilnej jakości produktów do chemii budowlanej. Nowoczesny żółty odcień „przemysłu” to różnorodność zastosowań do wielu innowacyjnych produktów.
– Nowe logotypy symbolizują kryształy kalcytu, które są cechą wyróżniającą całego złoża. To nasze skarby ukryte przez naturę przed tysiącami lat. Wydobyte dzisiaj zadziwiają swoimi właściwościami, niezbędnymi dla współczesnego społeczeństwa. Czatkowicki wapień posiada różnorodne zastosowania, z którymi spotykamy się każdego dnia w wielu dziedzinach. Od oczyszczania powietrza w instalacjach energetycznych, poprzez budowę dróg, jako niezastąpiony dodatek przy hodowli zwierząt i uprawie ziemi oraz w wielu innych – tłumaczy Ada Poszelężny, dyrektor departamentu handlowego spółki.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
No to tylko powiem: bardzo się cieszę ! To dobra dla mnie wiadomość :)