Limit przyjęć na studia I stopnia na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w roku akademickim 2016/2017 wynosi 580 miejsc, z tego 480 na kierunku górnictwo i geologia oraz 100 na kierunku inżynieria bezpieczeństwa. Rekrutacja potrwa do 10 lipca. Okres drugiego naboru to 29 lipiec - 13 wrzesień.
Podział na specjalności studiowania odbywa się po ukończeniu trzeciego semestru. Pierwsze trzy semestry są wspólne dla wszystkich studentów danego kierunku. Na studiach niestacjonarnych największym powodzeniem cieszy się od lat specjalność eksploatacja złóż i zagospodarowanie odpadów, natomiast na studiach stacjonarnych zainteresowanie poszczególnymi specjalnościami rozkłada się bardziej równomiernie i zmienia się w zależności od rynku pracy.
- Duże nadzieje wiążemy ze specjalnością informatyka i zarządzanie w górnictwie, która oferowana będzie od nowego roku akademickiego - informuje Sergiusz Baron, prodziekan ds. studenckich Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Wydział nie jest zły ale mogliby uruchomić kierunek Geodezja i kartografia lub mechatronikę. Kierunek górnictwo i geologia powinien mieć tylko takie specjalności jak eksploatacja złóż , wiertnictwo , geologia . Takie specjalności jak elektrotechnika i automatyka w górnictwie powinny być na wydziale elektrycznym na kierunku elektrotechnika.
Gdyby każda specjalność była osobnym kierunkiem na pewno mielibyście więcej studentów, bo po co iść na specjalność mechanika i budowa maszyn, czy też elektrotechnika jeśli po ukończeniu studiów dostaje się dyplom inżyniera górnika a nie mechanika. Większość studentów wybiera w takim układzie wydział MT i inne, bo nie ukrywajmy ale dyplom inżyniera górnika jest mało wart na rynku pracy, a sam kierunek górnictwo i geologia (czyt. eksploatacja) uchodzi za jeden z najprostszych coś a'la zarządzanie.
Wydział GiG przestaje być coraz badziej atrakcyjnym wydziałem. Jakby władze wydziału uruchomiły taki kierunek jak geodezja i kartografia to Wydział Górnitwa miałby dużo studentów. Taka specjalność jak informatyka i zarządzanie w górnictwie jest zbyt powierzchowna, bo i tak się ma dyplom inżyniera górnika a nie informatyka.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.