We wtorek (31 maja) Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała umowę, w której zobowiązała się o wykupu w latach 2016-2018 obligacji o łącznej wartości 150 mln zł, a począwszy od 2019 r. w kwocie nie mniejszej niż 178 milionów zł rocznie - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z raportu opublikowanego przez JSW.
Umowa została podpisana z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń oraz Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń na Życie.
Jak napisano w raporcie umowa dotyczy "nabycia obligacji przez JSW w celu ich umorzenia i wprowadzenia dalszych zmian do warunków emisji obligacji wyemitowanych przez JSW w ramach programu emisji ustanowionego umową programu emisji z dnia 30 lipca 2014 r."
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Jak byś miał trochę "oleju w głowie" to byś wiedział, że JSW tylko deklaruje że będzie spłacać długi w przyszłości. Jak węgiel nie podrożeje, to te deklaracje będzie można włożyć między bajki. ING już pozbył się trefnych obligacji z 30% stratą. Jedynymi, którzy wierzą w te zapewnienia to firmy kontrolowane przez Skarb Państwa (BGK, PKO, PZU) no i oczywiście cała masa drobnych frajerów z GPW.
jakbyś troszkę poczytał to byś się zorientował że wykup obligacji to nie to samo co wypuszczenie nowego pakietu akcji na rynek. Spółka po prostu zaczyna spłacać swoje długi.
Czyli po prostu wchodzi powolna prywatyzacja JSW aż do 2021,oczywiście takie jest moje zdanie.......