Enea chce zainwestować w radomskie ciepłownictwo - prezes koncernu złożył propozycję współpracy lokalnym władzom. Prezydent Radomia zapowiedział, że miasto będzie szukać biznesowego partnera, bo miejska spółka ciepłownicza wymaga kilkusetmilionowych nakładów.
Właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej w Radomiu jest Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Gmina Miasta Radom.
- Enea, jako firma dość mocno zakorzeniona w tym regionie (w Kozienicach, 50 km od Radomia, znajduje się elektrownia zarządzana przez spółkę Enea Wytwarzanie - dop. PAP), wyszła z inicjatywą współpracy ze spółką Radpec, (...) żeby wspólnie zastanowić się nad koncepcją modernizacji infrastruktury, ewentualnie nowych inwestycji w Radomiu - poinformował w poniedziałek (9 maja) w Radomiu prezes Mirosław Kowalczyk podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez parlamentarzystów PiS, pośredniczących w rozmowach koncernu z władzami Radomia. Kowalik dodał, że spółka ma doświadczenie w przedsięwzięciach związanych z ciepłownictwem - m.in. w Białymstoku, Pile, Obornikach.
Prezes Enei nie chciał mówić o szczegółach propozycji złożonej w formie listu intencyjnego władzom miasta. - Na razie poszukujemy modelu biznesowego, w którym moglibyśmy nawiązać współpracę z Radomiem - dodał Kowalik, pytany przez dziennikarzy, czy Enea byłaby zainteresowana przejęciem części akcji Radpecu, czy inwestowaniem na innych zasadach w zasoby firmy.
Prezydent Radomia Radosław Witkowski potwierdził, że miasto będzie szukać biznesowego partnera, gdyż miejska spółka ciepłownicza - aby dostosować się do wymogów unijnych - potrzebuje dużych nakładów finansowych.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.