Główny Instytut Górnictwa otrzymał dyplom ministra pracy i polityki społecznej za wkład w tworzenie miejsc pracy.
Wyróżnienie to podkreśla, zaangażowanie Instytutu w budowanie nowoczesnego rynku pracy opartego na inwestowaniu w kapitał ludzki. W ciągu ostatnich pięciu lat GIG zatrudnił 139 nowych pracowników, przez co znacznie obniżyła się średnia wieku zatrudnionych w Instytucie. Kompleksowo realizowany program rozwoju kadry pozwala pracownikom na poszerzanie zakresu kompetencji oraz ich optymalne wykorzystanie, udział w grantach i projektach.
Pracownicy Głównego Instytutu Górnictwa systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Biorą udział w licznych szkoleniach, również zagranicznych, studiach podyplomowych, kursach językowych. Wynikiem indywidualnego rozwoju pracownika i podniesienia jego kwalifikacji zawodowych jest awans naukowy, związany z uzyskiwaniem stopni i tytułów naukowych.
Kierownictwo Instytutu przykłada także dużą wagę do zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną wykonywanej w GIG pracy. Wszyscy pracownicy Instytutu są objęci profilaktyczną opieką medyczną, a zatrudnieni w laboratoriach, w których istnieje możliwość narażenia na czynniki szkodliwe, podlegają ponadto specjalistycznej kontroli i badaniom. Nowoczesne techniki i metodologia prowadzenia prac badawczych oraz systematycznie prowadzone prace remontowo-modernizacyjne wpłynęły na wyraźną poprawę i komfort warunków pracy oraz zmniejszenie zagrożeń związanych z procesem pracy.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Pieprzenie!