Tauron Polska Energia i Uniwersytet Śląski w czwartek (16 lipca) podpisały ramową umowę o współpracy - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Określa ona kierunki działań oraz wspólne inicjatywy o charakterze naukowo-dydaktycznym, badawczo-rozwojowym, doradczym i promocyjnym na kolejne lata.
Głównym celem porozumienia jest optymalne wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego uczelni oraz potencjału i pozycji spółek Grupy Tauron w realizacji wspólnych przedsięwzięć.
Korzyści z zacieśnienia współpracy będą czerpali zarówno studenci oraz kadra dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego, jak i pracownicy Grupy. Na mocy porozumienia studenci oraz absolwenci uczelni będą mieli możliwość odbywania staży i praktyk w spółkach należących do Grupy Tauron. Z kolei pracownicy Taurona będą mogli uczestniczyć w studiach podyplomowych, seminariach czy konferencjach organizowanych przez uczelnię.
- Współpraca przemysłu ze środowiskiem naukowym jest jednym z kluczowych elementów w budowaniu silnej gospodarki. Z tego względu Grupa Tauron prowadzi liczne projekty i inicjatywy wspólnie z uczelniami wyższymi, których profil nauczania jest zbieżny z profilem działalności naszej Grupy. Cieszymy się, że dziś do grona naszych akademickich partnerów formalnie dołączył Uniwersytet Śląski - powiedział Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia.
- Współpraca z otoczeniem biznesowym jest niezwykle ważna i przynosi wymierne korzyści obu stronom. Uczelnia oferuje przede wszystkim wyniki innowacyjnych prac naukowych oraz profesjonalną kadrę, a przedsiębiorca, budując swoją przewagę konkurencyjną, potrzebuje rozwiązań gotowych do wdrożenia oraz wykształconych specjalistów. Z Grupą Tauron współpracujemy już bardzo długo i cieszymy się, że dziś oficjalnie naszym partnerem stała się tak ważna dla polskiej gospodarki Grupa - wyjaśnił prof. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego.
- W Grupie Tauron kładziemy duży akcent na innowacyjność. Dlatego też bardzo cenimy sobie współpracę z pracownikami naukowymi oraz studentami, którzy - będąc spoza organizacji - nierzadko mają świeże spojrzenie na kwestie, z którymi na co dzień stykamy się w naszej pracy. Połączenie akademickiego punktu widzenia z wiedzą i doświadczeniem pracowników Grupy Tauron jest dobrym punktem wyjścia do wspólnego tworzenia innowacyjnych rozwiązań - dodaje Stanisław Tokarski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia ds. strategii i rozwoju.
To kolejna umowa o współpracy z uczelnią wyższą, którą Tauron podpisał w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W listopadzie ubiegłego roku spółka zawarła podobne porozumienie z Politechniką Śląską w Gliwicach, w lutym tego roku - z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, natomiast w maju - z krakowską Akademią Górniczo-Hutniczą.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.