Portal katowice24.info ogłosił subiektywny ranking rzeczników i antyrzeczników prasowych województwa śląskiego. Nie brak w nim osób związanych z górnictwem.
Na czwartym miejscu wśród najlepszych znalazł się Wojciech Jaros, rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego.
- Odbiera telefon o każdej porze. Wyjaśnia zawiłości związane z tematyką górniczą nawet jeśli nie dotyczą one bezpośrednio Holdingu - piszą autorzy rankingu.
Na siódmej pozycji znalazła się Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Wyższego Urzędu Górniczego. - Długoletnie doświadczenie dziennikarskie powoduje, że doskonale rozumie specyfikę pracy mediów. Dostępna, rzeczowa. Szybko reaguje w przypadku wypadków i katastrof górniczych, które przecież często zdarzają się w nocy czy nad ranem. Sama stara się zainspirować dziennikarzy różnymi tematami - czytamy.
W rankingu negatywnym, obejmującym rzeczników, którzy, delikatnie mówiąc, nie ułatwiają pracy dziennikarzom zatriumfował natomiast były już rzecznik Kompanii Węglowej Tomasz Zięba, który w spółce pojawił się w czasie kadencji byłego już prezesa Mirosława Tarasa.
- Dał się poznać, jako ten, który ignoruje dziennikarzy i zamiast ułatwiać, utrudnia im pracę. To on decydował co jest ważne. Bardzo rzadko stawał przed kamerą. Zięba pogrążał i tak mocno nadszarpnięty w ostatnich miesiącach wizerunek Kompanii Węglowej - czytamy w uzasadnieniu.
Cały ranking: http://katowice24.info/ranking-rzecznikow-i-antyrzecznikow-prasowych-2014-w-wojewodztwie-slaskim/.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.