Radom, dzięki współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, chce przyciągać inwestorów z kraju i za granicy. Według szacunków w Radomskiej Strefie Gospodarczej może znaleźć pracę 6-8 tys. osób.
List intencyjny w sprawie utworzenia Radomskiej Strefy Gospodarczej podpisali w piątek (6 lutego): prezydent Radomia, wojewoda mazowiecki i przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Według prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomira Majmana, utworzenie Radomskiej Strefy Gospodarczej daje szansę na utworzenie w Radomiu nowych miejsc pracy.
- Chcemy sprawdzić, jakie nowe dziedziny mają szanse rozwinąć się w Radomiu, co się da kontynuować, czy uda się rozwinąć tutaj centra nowoczesnych usług biznesowych, które wymagają młodych, wykształconych ludzi - mówił Majman.
W jego ocenie zatrudnienie w firmach, które rozpoczną działalność w strefie, może znaleźć nawet 6-8 tys. osób.
Prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślał dużą rolę Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w tworzeniu Radomskiej Strefie Gospodarczej.
- Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, żeby tworzyć nowe narzędzia, które będą przynosiły nowe miejsca dla Radomia - powiedział Witkowski.
Dodał, że Radomska Strefa Gospodarcza ma szansę ruszyć w pierwszym półroczu tego roku.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.