Na polskim rynku firm okołogórniczych pojawiła się nowa spółka - Miilux Poland - wyspecjalizowana w produkcji blach trudnościeralnych. Hala produkcyjna mieści się na terenie tarnogórskiej Fabryki Maszyn i Urządzeń TAGOR.
Spółka Miilux Poland powstała w oparciu o kapitał i doświadczenie fińskiej Grupy Miilukangas oraz Grupy Kopex, które są jej udziałowcami. Przy czym Finowie objęli 67 proc. udziałów w firmie.
- Sprzęt do produkcji został sprowadzony z Finlandii. Tam produkuje się szerszy asortyment, ale i my nie poprzestaniemy tylko na obecnej ofercie. W przyszłości zamierzamy produkować blachy wysokowytrzymałe. Odbiorcami naszych produktów będzie górnictwo, nie tylko węglowe, ale również skalne i rud - wyjaśniał 4 bm. podczas uroczystości uruchomienia produkcji Czesław Swoboda, prezes zarządu Miilux Poland.
Miilux cieszy się zaufaniem światowych producentów maszyn drogowych, rolniczych i pojazdów pancernych. Poza blachami trudnościeralnymi do standardowych wyrobów firmy należą m.in. robocze elementy koparek i ładowarek, wykładziny przenośników górniczych, płyty boczne kruszarek, sita, czerpaki oraz ostrza.
- Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy sukces również na polskim rynku. Polaków i Finów łączy wspólna cecha, są bardzo pracowici - podkreślił Pekka Miilukangas, prezes zarządu Miilukangas Group.
Warto wiedzieć, że produkty trudnościeralne Miilux gwarantują najwyższą jakość i parametry trwałości dzięki stosowanej technologii "Hard from edge to edge". Technologia eliminuje całkowicie strefy zmian cieplnych w materiale, co znacznie wydłuża żywotność całych urządzeń. Wysoka dokładność wymiarowa sprawia, że wyroby Miilux mogą być dostarczone w formie elementów gotowych do dalszego montażu w maszynach i urządzeniach przemysłowych.
Dzięki nowej spółce Kopex wygeneruje nowe miejsca pracy oraz będzie produkować perspektywiczny, wysokiej jakości wyrób, na który jest duże zapotrzebowanie na rynku.
Mówił o tym w swym wystąpieniu Józef Wolski, prezes zarządu Grupy Kopex.
Wspomniał również o kryzysie w polskiej branży górniczej i stratach jakie z tego tytułu ponoszą firmy produkujące maszyny i urządzenia dla branży.
Wolski podkreślił, że restrukturyzacja, której głównym celem jest redukcja miejsc pracy nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego Kopex stara się wciąż poszukiwać nowych rynków zbytu i uruchamiać produkcję, na która jest zapotrzebowanie rynku. Dobrym tego przykładem jest właśnie Miilux Poland.
W galerii: uroczyste uruchomienie linii produkcyjnej blach rudnościeralnych w hali tarnogórskiego Tagora (zdjęcia Kajetan Berezowski - portal górniczy nettg.pl).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Otwarcie z kawałkiem opisanej blachy jak...za czasów PRL-u
brawo, wszystko piękne i ładne, pracownicy mogli mieć jeszcze podświetlenia i kant na spodniach...ciekaw jestem jak długo utrzyma się ten idealny porządek... a tak poważnie, świetnie , że firma stawia na nowoczesność i przeciera kolejne technologiczne wyzwania, powodzenia i...trochę zazdrościmy... bo te kontrasty na spodniach, to jak prztyczek w nos "zielonej" konkurencji ;)